Maja Oleksy z medalem Mistrzostw Europy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Maja Oleksy z medalem Mistrzostw Europy

Reprezentująca barwy AZS Akademii Tarnowskiej, Maja Oleksy została brązową medalistką odbywających się w Helsinkach, Mistrzostw Europy juniorów we wspinaczce sportowej juniorów. Tarnowianka wywalczyła ten medal w prowadzeniu w kategorii U-18.

Maja Oleksy na ścianie w Helsinkach

W kwalifikacjach, do których przystąpiło 40 zawodniczek, Maja Oleksy zajęła 9 miejsce. W półfinale znacznie poprawiła tę lokatę, do finałowej ósemki kwalifikując się z czwartej pozycji. W finale osiągnęła natomiast trzeci rezultat, przegrywając tylko ze Szwajcarką Noe Looser oraz ze Słowenką Jennifer Eucharią Buckley.