Marcin Dzieński trzeci w Pucharze Świata - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Marcin Dzieński trzeci w Pucharze Świata

Zawodnik AZS PWSZ Tarnów, Marcin Dzieński zajął trzecie miejsce w rozegranych w Salt Lake City zawodach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Blisko strefy medalowej była również jego klubowa koleżanka, Natalia Kałucka, kończąc rywalizację na szóstej pozycji.

Marcin Dzieński (w środku)

W eliminacjach, Marcin Dzieński z rezultatem 5.90 s sklasyfikowany został w gronie 38 zawodników na czwartej pozycji, ostatecznie sklasyfikowany został natomiast na trzecim miejscu. Tarnowianin uległ tylko dwóm reprezentantom Indonezji, którzy podczas tych zawodów ustanawiali nowe rekordy świata. Zdobywca drugiej pozycji, Kiromal Katibin w eliminacjach przebiegł ścianę w czasie 5.258 s, a zwycięzca zawodów, Veddriq Leonardo w fazie pucharowej osiągnął rezultat 5.208 s.

Natalii Kałuckiej nie udało się niestety utrzymać trzeciego miejsca wywalczonego z rezultatem 7.68 s w eliminacjach. Reprezentantka AZS PWSZ Tarnów zakończyła rywalizację na szóstej pozycji, za sobą zostawiając osiemnaście zawodniczek. Zawody wygrała natomiast inna Polka, dwukrotna mistrzyni świata w tej konkurencji, Aleksandra Mirosław.