Marcin Dzieński tuż za podium World Games - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Marcin Dzieński tuż za podium World Games

Troje reprezentantów AZS PWSZ Tarnów rywalizowało w odbywających się we Wrocławiu zawodach World Games w wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Niestety, nikomu z tej trójki nie udało się przebić do strefy medalowej.

Najbliższy tego był aktualny mistrz świata i mistrz Europy, Marcin Dzieński, który zajął czwarte miejsce. W eliminacjach uzyskał on trzeci rezultat, w drugiej próbie przebiegając piętnastometrową ścianę w czasie 5.84 s. W ćwierćfinale jego przeciwnikiem był Francuz, Bassa Mawem. Chwilę po starcie, tarnowianin popełnił poważny błąd i wydawało się, że stracił szanse na awans do strefy medalowej. Moment później podobna pomyłka przytrafiła się jednak również jego rywalowi, co Marcin Dzieński bezwględnie wykorzystał, wygrywając wyścig z czasem 8.02 s.

W półfinale rywalem tarnowianina był Irańczyk, Reza Alipourshenazandifard, czyli zawodnik, którego Marcin Dzieński pokonał w finale ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Paryżu. Kwestia awansu do finału rozstrzygnęła się bardzo szybko, zawodnik AZS PWSZ popełnił falstart i pozostała mu rywalizacja o trzecie miejsce. Jego rywalem w „małym” finale był Rosjanin, Stanislav Kokorin. Walka o brązowy medal była bardzo zacięta, ostatecznie zwycięsko wyszedł z niej Kokorin, osiągając czas 5.80 s, przy 5.99 s Dzieńskiego.

Z dwójki naszych zawodniczek lepiej zaprezentowała się Anna Brożek. W kwalifikacjach osiągnęła szósty rezultat – 8.45 s. W biegu ćwierćfinałowym wyraźnie przegrała natomiast (7.99 s – 9.40 s) z Rosjanką, Anną Tsyganovą i ostatecznie uplasowała się na siódmym miejscu. Klaudia Buczek, w pierwszym biegu eliminacyjnym popełniła błąd w połowie ściany, osiągając metę z czasem 10.77 s. W drugim odpadła natomiast od ściany i sklasyfikowana została na ostatniej, dwunastej pozycji.