Marcin Dzieński z brązowym medalem Mistrzostw Europy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Marcin Dzieński z brązowym medalem Mistrzostw Europy

Zawodnik AZS PWSZ Tarnów, Marcin Dzieński wywalczył podczas rozgrywanych w Moskwie Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej brązowy medal w konkurencji na czas. W biegu o trzecie miejsce tarnowianin ustanowił czasem 5.59 s nowy rekord Europy.

Medaliści Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas

W kwalifikacjach Marcin Dzieński zajął pierwsze miejsce, rezultatem 5.75 s poprawiając należący do niego rekord Polski sprzed 4 lat. Po dwóch pucharowych wygranych, w walce o finał, mimo ustanowienia kolejnej życiówki – 5.65 s, przegrał z Lvem Rudatskim, ulegając reprezentantowi gospodarzy zaledwie o dwie tysięczne sekundy. W „małym” finale, podopieczny trenera Mateusza Mirosława, pokonał o czternaście setnych sekundy kolejnego Rosjanina, Vladislava Deulina.

O krok od medalu była również inna zawodniczka tarnowskiego AZS PWSZ, Aleksandra Kałucka. W kwalifikacjach uzyskała ona drugi rezultat (7.75 s). Po dwóch zwycięstwach w fazie pucharowej, w półfinale nie dosięgnęła natomiast zegara w praktycznie wygranym już biegu i przegrała z Rosjanką Elizavetą Ivanovą. W pojedynku o trzecie miejsce tarnowianka nie sprostała kolejnej zawodniczce gospodarzy, Iulii Kaplinie (Rosjanka w kwalifikacjach ustanowiła wynikiem 6.96 s nowy rekord świata), kończąc rywalizację na czwartej pozycji.

Przez kwalifikacje przebrnęły również dwie inne reprezentantki AZS PWSZ Tarnów. Natalia Kałucka zakończyła rywalizację na piątej pozycji, a Anna Brożek sklasyfikowana została na dziewiątym miejscu.