Maria Łakoma złotą medalistką MP w pływaniu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Maria Łakoma złotą medalistką MP w pływaniu

Bardzo udany występ zanotowała zawodniczka UKS Sokół-Mościce, Maria Łakoma, rywalizująca w odbywających się w Olsztynie Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu 14-latków. Podopieczna trenerki Urszuli Mróz przywiozła z tych zawodów trzy medale: złoty i dwa srebrne, będąc również o krok od wywalczenia czwartego „krążka”.

Maria Łakoma z trenerką Urszulą Mróz

Na najwyższym stopniu podium, uczennica Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie, stanęła po zakończeniu rywalizacji na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. W eliminacjach tarnowianka z rezultatem 4:42.79 min sklasyfikowana została na trzeciej pozycji. W finale popłynęła jednak o ponad sześć sekund szybciej, wynikiem 4:36.64 min zdobywając złoty medal. Warto dodać, że miejsce na najwyższym stopniu podium, Maria Łakoma zapewniła sobie świetnym finiszem, jeszcze na 50 metrów przed metą przegrywała bowiem o 1.24 s ze sklasyfikowaną ostatecznie na drugim miejscu, Martyną Karabacz z UKP Fala Kraśnik. – Marysia dobrze rozłożyła siły na dystansie, a upór, determinacja i fantastyczny finisz zapewniły jej zwycięstwo – podsumowała występ swojej podopiecznej, Urszula Mróz.

Srebrne medale, reprezentantka UKS Sokół-Mościce wywalczyła na dystansach 200 metrów stylem motylkowym i 800 metrów stylem dowolnym. Na tym pierwszym, drugie miejsce zajęła również w eliminacjach (2:35.87 min). W finale osiągnęła natomiast wynik 2:31.95 min, ustępując pola jedynie Alicji Radziewicz z UKS Nawa Skierniewice. Wyścig na 800 metrów stylem dowolnym ukończyła natomiast z czasem 9:38.95 min, zaledwie o 86 setnych sekundy przegrywając z Zuzanną Łukasik z CSiR MOS Dąbrowa Górnicza.

Bardzo niewiele do medalu zabrakło tarnowiance również w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym. Maria Łakoma z wynikiem 2:13.70 min ukończyła go na czwartym miejscu (choć jeszcze po ostatnim nawrocie była druga), do brązowej medalistki, Jessiki Wnuk z UKS Junior Kluczbork tracąc zaledwie jedną setną sekundy. Z kronikarskiego obowiązku dodać należy, że w eliminacjach zawodniczka trenerki Urszuli Mróz z czasem 2:13.83 min zajęła drugą lokatę.

Tarnowianka wystartowała w Olsztynie również w rozgrywanym pierwszego dnia mistrzostw, wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym. Był to start typowo na rozgrzewkę. Maria Łakoma ukończyła go w czasie 29.20 min i sklasyfikowana została na dwudziestym pierwszym miejscu (do występu w finale „B” zabrakło jej czterech setnych sekundy).