Mateusz Cierniak drużynowym mistrzem Europy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Mateusz Cierniak drużynowym mistrzem Europy

We francuskiej miejscowości Lamothe-Landerron rozegrany został finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów na żużlu. Po dodatkowym biegu z Danią mistrzowski tytuł wywalczyła reprezentacja Polski, w składzie której znalazł się zawodnik tarnowskiej Unii, Mateusz Cierniak.

Tarnowianin wystąpił w tych zawodach w dwóch biegach, zdobywając łącznie cztery punkty. W drugim wyścigu Mateusz Cierniak przegrał z Duńczykiem Timem Soerensenem, wyprzedzając Szweda Christoffera Selvina oraz Stevena Goreta z Francji. Po raz drugi, zawodnik „Jaskółek” pojawił się na torze w biegu piątym, również zdobywając dwa punkty. Gonitwa ta zakończyła się sukcesem Duńczyka Madsa Hansena, a za plecami naszego zawodnika linię mety minęli Emil Millberg ze Szwecji oraz Francuz Mathias Tresarrieu.

Zawody zakończyły się sukcesem reprezentacji Polski – 50+3 pkt., która wyprzedziła Danię – 50+2 pkt. (w dodatkowym wyścigu Jakub Miśkowiak pokonał Jonasa Seiferta-Salka), Szwecję – 16 pkt. oraz Francję – 4 pkt. Obok Mateusza Cierniaka w mistrzowskiej drużynie startowali: Wiktor Lampart 6 (2,2,2,-), Wiktor Trofimow 12 (2,3,2,3,2), Jakub Miśkowiak 14+3 (2,3,3,3,3) i Dominik Kubera 14 (3,3,2,3,3).