Mateusz Klich zadebiutował w Leeds - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Mateusz Klich zadebiutował w Leeds

Wychowanek Tarnovii, 27-letni Mateusz Klich zadebiutował wczoraj w barwach swojego nowego klubu, Leeds United. Nie był to co prawda występ w meczu ligowym, ale tarnowianin zagrał 58 minut w spotkaniu o Puchar Ligi Angielskiej.

W ubiegłą niedzielę w spotkaniu pierwszej kolejki Championship, Leeds United zmierzyło się na wyjeździe z Bolton Wanderers. Pojedynek ten zakończył się wynikiem 3-2 dla gości. Mateusz Klich znalazł się wprawdzie w kadrze meczowej, ale przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

We wczorajszym meczu pierwszej rundy Carabao Cup, czyli rozgrywek o Puchar Ligi Angielskiej, polski pomocnik wybiegł natomiast na boisko w podstawowym składzie. Przebywał na murawie do 58 minuty, kiedy to zastąpił go Szkot, Liam Bridcutt, a w końcówce pierwszej połowy ukarany został przez sędziego żółtą kartką. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną „Pawi” 4-1 (1-1).

W sobotę piłkarze z Leeds rozegrają kolejny mecz o punkty w Championship. W pierwszym w tym sezonie meczu przed własną publicznością zmierzą się z Preston North End.