Mateusz Mroczka bohaterem derbowego pojedynku - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Mateusz Mroczka bohaterem derbowego pojedynku

Rozegrane wczoraj w hali tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej futsalowe derby Małopolski zakończyły się sukcesem Unii Tarnów. Tarnowianie, mimo że na niespełna trzy minuty przed ich końcem przegrywali różnicą trzech bramek, ostatecznie pokonali BSF Bochnia 5-4 (1-3).

Wynik spotkania otworzył Mateusz Prokop. Tarnowianie bardzo szybko doprowadzili wprawdzie do wyrównania po strzale Mateusza Mroczki, ale w dalszych minutach pierwszej połowy dwukrotnie do bramki Unii trafił Piotr Matras i do przerwy bochnianie wygrywali 3-1.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się w tym meczu w 37 min. Szkoleniowiec Unii, Jakub Drwal poprosił wówczas o czas, po którym zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem. Początkowo wydawało się, że manewr ten nie przyniesie efektu. Po obronionym przez Jakuba Smolenia strzale Wojciecha Przybyła, Piotr Matras uderzeniem spod swojej bramki podwyższył bowiem prowadzenie ekipy z Bochni. Jeszcze w tej samej 37 minucie na listę strzelców wpisał się jednak Konrad Podobiński, a potem rozpoczął się strzelecki popis Mateusza Mroczki. W 39 min zdobył on kontaktową bramkę, na początku ostatniej minuty doprowadził do remisu, a na 35 sekund przed końcem meczu skutecznie wykonał przedłużony rzut karny, zapewniając zwycięstwo ekipie „Jaskółek”.

Unia: Jakub Wałach – Mateusz Mroczka 4, Konrad Podobiński 1, Marcin Gruszka, Wojciech Przybył oraz Szymon Adamski, Damian Chudyba, Konrad Fryś, Tomasz Grzesiak, Michał Nosek, Michał Sieńczak, Dawid Sojda, Konrad Stańczyk, Dominik Wardzała.