Mateusz Różański drużynowym mistrzem Europy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Mateusz Różański drużynowym mistrzem Europy

Podczas zawodów w Chorzowie, reprezentacja Polski, w składzie której startował m.in. zawodnik AZS PWSZ Tarnów, Mateusz Różański, obroniła tytuł drużynowego mistrza Europy w lekkoatletyce.

Mateusz Różański (pierwszy z lewej) został drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce

Rywalizacja o miejsca na podium w dwudniowych zawodach rozegranych na Stadionie Śląskim, toczyła się do ostatniej konkurencji. Ostatecznie złoty medal wywalczyła Polska – 181.5 pkt., wyprzedzając Włochy – 179 pkt. oraz Wielką Brytanię (Brytyjczycy w ostatniej konkurencji, sztafecie 4x400 metrów mężczyzn zgubili pałeczkę i zostali zdyskwalifikowani) – 174 pkt. Z Superligi zdegradowana została Portugalia.

Reprezentujący nasz kraj w konkursie skoku w dal, Mateusz Różański (na zdjęciu pierwszy z lewej) zajął szóste miejsce, skacząc na odległość 7.46 m. Zwycięzcą tej konkurencji został Włoch, Filippo Randazzo, osiągając rezultat 7.88 m.