Mateusz Różański tuż za podium Mistrzostw Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Mateusz Różański tuż za podium Mistrzostw Polski

Z czwartym miejscem powrócił Mateusz Różański z rozgrywanych w Suwałkach, 98. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Startujący w konkursie skoku w dal, zawodnik AZS PWSZ Tarnów zakończył zawody z najlepszym w tym roku wynikiem 7.47 m, a do miejsca na podium zabrakło mu zaledwie pięć centymetrów.

Koszulka Mateusza Różańskiego

Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka rozpoczął starty od przekroczonej próby, W drugiej uzyskał natomiast, swój najlepszy jak się potem okazało, rezultat 7.47 m. Kolejne dwa skoki były niemierzone, w piątym reprezentant AZS PWSZ skoczył natomiast 7.43 m. Mistrzowski konkurs tarnowianin zakończył czwartą w tych zawodach spaloną próbą.

Złoty medal wywalczył Piotr Tarkowski z AZS-AWF Biała Podlaska, już w pierwszym skoku osiągając rezultat 8.03 m. Drugie miejsce zajął Mateusz Jopek z AZS-AWF Wrocław – 7.77 m, a na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Kuch z AZS UMCS Lublin – 7.52 m.