Medale Tarnowskich Pływaków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Medale Tarnowskich Pływaków

Siedemdziesięciu trzech pływaków uczestniczyło w czasie pierwszej dwudniowej edycji Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu – Częstochowa 2013.  Do rywalizacji stanęły kluby z całego kraju: Start Katowice, Tarnów, Wrocław, Kalisz, Lublin, Zielona Góra, Radom, Kraków, Warszawa, Tomaszów Maz i gospodarze LKS Gol Start Częstochowa. Tarnowscy pływacy wywalczyli cztery medale dwa złote oraz dwa brązowe.

Paweł Grzebień startując w czterech konkurencjach 50 dow, 100 dow, 50 grzb,100 grzb, uzyskał  łącznie 1113 pk. co pozwolił na zdobycie złotego medalu w grupie S8, gdzie punkty liczy się z trzech najlepszych startów. W klasyfikacji generalnej Paweł uplasował się na trzecim miejscu.

Krystian Sacha to kolejny złoty medalista startując w grupie S7 zdobył  łącznie 407 pkt., płynąc na dystansie 50 dow,100 dow,50, grzb 100 grzb.

Natalia Gogola wywalczyła brązowy medal w grupie S9 zgromadziła łącznie 551 pkt., płynąc na dystansie 50 dow, 100 dow, 50 grzb, 100 grzb.

Artur Romaniszyn zdobywca brązowego medalu w grupie S 7 uzyskał łącznie 345 pkt., startując na dystansie 50 dow, 100 dow, 50 mot, oraz 100 grzb.

Zawodnicy trenują w sekcji pływackiej TZSN „Start” pod kierunkiem trenerki Anety Michalskiej-Kocjan. Pływacy wraz z trenerką corocznie nagradzani są przez Prezydenta Miasta Tarnowa za wybitne osiągnięcia sportowe.

Osoby niepełnosprawne ruchowo zapraszamy na bezpłatne zajęcia nauki i doskonalenia umiejętności pływackich, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. od 1800 do 1900 oraz czwartek godz. od 1600 do 1700. Zajęcia prowadzone są na basenie TOSiR przy ul. Piłsudskiego 30. Tel kontaktowy: Aneta Michalska-Kocjan 601345214. Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa.