Medale dla biegaczy przełajowych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Medale dla biegaczy przełajowych

Podopieczni trenera Ryszarda Jasicza wywalczyli dwa medale podczas rozegranych w Iławie Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w biegach przełajowych. Tarnowianie zajęli kolejno pierwsze i trzecie miejsce.

Iława biegacze

Mistrzynią Polski w kategorii juniorek, po wspaniałym biegu na 2000 metrów została Paulina Górak, a brązowy medal w biegu na 5000 metrów zdobył Dariusz Nowakowski, startujący w kategorii juniorów młodszych.

Do Iławy pojechało sześciu zawodników Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Tarnów: Paulina Górak, Natalia Galus, Joanna Wójcik, Jowita Nowak, Mariusz Trojanowski i Dariusz Nowakowski.

Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klubu Sportowy to tarnowski klub lekkoatletyczny, który od 1991 r. prowadzi systematyczne szkolenia sportowe dzieci i młodzieży.

MLUKS w rankingu klubów w kategorii juniorskiej zajmuje trzecie miejsce w Polsce na 62 sklasyfikowane zespoły.