Medale judoków Błękitnych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Medale judoków Błękitnych

Kolejne sukcesy odnieśli w ostatnich dniach młodzi judocy Błękitnych Tarnów, rywalizujący na turniejach w Warszawie i w Rybniku.

Medaliści Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików w judo

W stolicy rozegrane zostały Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Oparta na zawodnikach Błękitnych reprezentacja Małopolski wywalczyła w nich brązowy medal. W pojedynkach grupowych Małopolska pokonała 5-2 Mazowieckie II oraz przegrała 3-5 z pierwszym zespołem Mazowieckiego. W kolejnym meczu zwyciężyła 6-2 reprezentację Opolskiego, a w spotkaniu o brąz raz jeszcze okazała się lepsza od drugiej ekipy Mazowsza, tym razem zwyciężając 5-3.

W składzie „brązowej” drużyny znalazło się trzech podopiecznych trenera Krzysztofa Sieniawskiego. Najlepiej spośród nich zaprezentował się walczący w kategorii 73 kg, Maksymilian Marcinek, wygrywając przed czasem wszystkie cztery pojedynki. Pozostała dwójka, czyli Bartosz Bogacz (55 kg) i Krzysztof Puzio (60 kg) zakończyła mistrzostwa z dorobkiem trzech zwycięstw i jednej przegranej.

Z odbywającego się w Rybniku turnieju „Silesia Cup” w kategorii juniorów młodszych i młodzików, zawodnicy Błękitnych wrócili z pięcioma medalami: trzema złotymi, srebrnym i brązowym. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Antoni Białecki, triumfując w kategoriach 90 kg i ponad 90 kg. Złoty medal w wadze 52 kg wywalczyła Julia Knapik. Srebrny krążek w kategorii 66 kg zdobył Mateusz Brożek, a z brązowym medalem w wadze do 55kg wrócił z Rybnika Sergiusz Sikorski.