Medale tarnowskich sztangistów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Medale tarnowskich sztangistów

Siedem medali przywieźli z XLII Indywidualnych Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów zawodnicy START-u Tarnów. O wysokim poziomie zawodów świadczy fakt, że podczas mistrzostw padło kilka rekordów Polski. Jeden z nich, zdobywając złoty medal w kategorii do 86 kilogramów, pobiła Marzena Łazarz.

Dobrze spisali się też pozostali podopieczni trenera Bogusława Szczepańskiego. Seniorka Magdalena Werner w kat. 45 kg wywalczyła srebrny medal. Tomasz Pietruszka w kat. 54 kg zdobył złoto. Krążek tego samego koloru wywalczył Piotr Szymeczek w kat. 80 kg, a Paweł Jewuła w kategorii 65 kg stanął na trzecim miejscu podium. Zaraz za podium w swoich kategoriach wagowych znaleźli się Rafał Jakóbczyk i Damian Ligęza.

Nie zawiedli również juniorzy. Tomasz Piecha wywalczył złoto w kat. 54 kg, a Patryk Jarno brąz w kat. 88 kg.