Medale tarnowskiego Startu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Medale tarnowskiego Startu

8 medali zdobyli tarnowscy sportowcy z Startu Tarnów podczas Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowali: Agnieszka Kozioł, Małgorzata Wajs, Tomasz Pietruszka, Bartosz Hajnysz, Adam Janiga, Miłosz Giża, Rafał Kusiak oraz Tomasz Stach.

Podopieczni trenera Bartłomieja Tott wywalczyli w tych zawodach osiem medali: 1 złoty, 3 srebrne i 4 brązowe. Jedyny złoty medal dla Tarnowa zdobył w konkurencji pchnięcia kulą Bartosz Hajnysz, który w tym sezonie wyrasta na młodą gwiazdę tarnowskiego sportu niepełnosprawnych (w drugich zawodach sezonu zdobył juz w sumie pięć medali). Do złotego medalu Bartek dorzucił jeszcze srebrny krążek w rzucie oszczepem i brązowy w rzucie dyskiem.

Również z trzema medalami z Wisły wróciła Agnieszka Kozioł. Młoda tarnowska sprinterka wywalczyła srebrny medal w biegu na 100m oraz brązowe medale w biegach na 200 m i 400 m. Srebrny medal w konkurencji rzutu dyskiem wywalczył Adam Janiga, natomiast na sam koniec zawodów miłą niespodziankę sprawił Rafał Kusiak zdobywając brązowy medal w rzucie oszczepem.

Zdaniem trenera Bartłomieja Tott wszyscy zawodnicy osiągnęli dość dobre wyniki na tych zawodach. Bardzo zadawalający jest fakt, że zawodnicy z ogromna ambicją podchodzą do każdego stratu wykazując niesamowitą wole walki, a do tego wspierają sią i wzajemnie motywują co stanowi o sile zespołu który tworzą. Martwi jednak i daje dużo do myślenia fakt, iż z roku na rok liczba zawodników biorących udział w zawodach dla młodzieży niepełnosprwanej spada, co jest bardzo przykre i niepokojące.