Medalowi lekkoatleci - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Medalowi lekkoatleci

Trzy medale, jeden złoty i dwa brązowe wywalczyli biegacze Międzyszkolnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego podczas mistrzostw Polski juniorów, które rozegrano w Zamościu.

Ze złotem i brązem na szyi wrócił Dariusz Nowakowski. Podopieczny trenera Ryszarda Jasicza pobiegł najlepiej na dystansie 3000m. Młody zawodnik na trzecim stopniu podium stanął z kolei za bieg na 1500m. Po brązowy medal na dystansie 3000m sięgnął również Przemysław Kozioł.

W zawodach uczestniczyło 90 klubów lekkoatletycznych. Tarnowski MLUKS, który reprezentowało dziewięciu zawodników, uplasował się ostatecznie na 16. miejscu w klasyfikacji drużynowej turnieju.