Metal i Unia w trzeciej rundzie Pucharu Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Metal i Unia w trzeciej rundzie Pucharu Polski

Pewne zwycięstwa odniosły wczoraj tarnowskie drużyny rywalizujące w drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie. W wyjazdowych pojedynkach z zespołami z klasy okręgowej, Unia Tarnów i Metal Tarnów zdobyły łącznie jedenaście bramek, nie tracąc żadnej.

Mecz czwartej ligi piłki nożnej: Metal Tarnów - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza

Grające w mocno odmłodzonym składzie „Jaskółki” zmierzyły się w Pleśnej z tamtejszym Pogórzem. W pierwszej połowie pierwszoplanową postacią meczu był Kacper Nytko, po którego strzałach z 16 i 42 min, Unia prowadziła do przerwy 2-0. Po zmianie stron, tarnowianie potrzebowali tylko pięciu minut do podwyższenia wyniku, pierwszą swoją bramkę zdobył wówczas Maksymilian Starzyk. W 66 min rezultat podwyższył Igor Dubas, trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Kacper Ostrowski, a wynik na 6-0 (2-0) dla Unii ustalił w 75 min Maksymilian Starzyk.

Piłkarze tarnowskiego Metalu już do przerwy prowadzili z LKS Szynwałd różnicą czterech bramek. Wynik otworzył w 19 min Patryk Chudoba. W końcowym kwadransie pierwszej połowy na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Damian Wolański (32 i 40 min), bramkę zdobył także Szczepan Kogut. W drugiej połowie padła już tylko jedna bramka, w 87 min zdobył ją Jarosław Magdziarczyk. Ostatecznie Metal wygrał więc 5-0 (4-0).

Oprócz Metalu Tarnów, Unii Tarnów i Tarnovii, która awans zapewniła sobie wczoraj, w trzeciej rundzie wystąpią: Dunajec Zakliczyn (IV liga), LKS Koszyce Wielkie (klasa „A”), LKS Rzuchowa (klasa okręgowa), Pogoria Pogórska Wola (klasa „A”) oraz Wolania Wola Rzędzińska (IV liga).

Spotkania trzeciej rundy zaplanowane są na środę, 29 września.