Metal zagra z Wieczystą - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Metal zagra z Wieczystą

Na boisku przy ul. Warsztatowej rozegrany został wczoraj mecz pierwszej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Metal Tarnów po konkursie rzutów karnych pokonał w nim innego czwartoligowca, Poprad Muszyna.

Mecz piłkarskiego Pucharu Polski: Metal Tarnów - Poprad Muszyna

Jedyna do przerwy bramka padła w 28 min, a jej zdobywcą był Damian Wolański. Do wyrównania doprowadził natomiast w 64 min Krzysztof Podgórniak. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło i mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 1-1 (1-0). W konkursie „jedenastek” zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze, po strzałach Jacka Malisza, Szczepana Koguta, Jacka Malisza oraz Jarosława Stańczyka zwyciężając 4-1 (jedyny rzut karny dla Popradu wykorzystał Arkadiusz Kaczyński).

Oba zespoły kończyły wczorajszy pojedynek w osłabionych składach. W 73 min czerwoną kartkę obejrzał, wprowadzony na boisko trzy minuty wcześniej, Robert Witek z Metalu. Dziesięć minut później boisko opuścić musiał natomiast Paweł Szczepanik z Popradu.

W kolejnej rundzie, Metal zagra z Wieczystą Kraków, która wczoraj rozgromiła na swoim boisku 8-0 (2-0) Okocimskiego Brzesko. Mecz ten rozegrany zostanie w środę, 11 maja na stadionie przy ul. Warsztatowej.