Michał Derus trzeci w Mistrzostwach Świata - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Michał Derus trzeci w Mistrzostwach Świata

Wicemistrz ubiegłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, Michał Derus potwierdził swoją przynależność do ścisłej czołówki światowej. W rozgrywanych w Londynie lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych, podopieczny trenera Piotra Kuczka zdobył brązowy medal w biegu na 100 metrów.

Rywalizujący w kategorii T47 reprezentant AZS PWSZ Tarnów i Startu Tarnów, z czasem 10.87 s wygrał swój bieg eliminacyjny. W finale pobiegł jeszcze szybciej, uzyskując swój najlepszy wynik w sezonie – 10.81 s. Musiał jednak uznać wyższość dwóch Brazylijczyków: Petrucio Ferreiry dos Santosa oraz Yohanssona Nascimento, z którym przegrał zaledwie o jedną setną sekundy. Warto dodać, że zwycięzca biegu, rezultatem 10.53 s ustanowił nowy rekord świata.

O krok od medalu była również Anna Trener-Wierciak, broniąca barw AZS AWF Kraków i Startu Tarnów. W bardzo mocno obsadzonym biegu na 200 metrów (kategoria T-38) zajęła czwarte miejsce, mijając linię mety w czasie 28.32 s.