Michał Derus wicemistrzem świata - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Michał Derus wicemistrzem świata

Zawodnik Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych Start, Michał Derus wywalczył srebrny medal rozgrywanych w japońskim Kobe, Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w biegu na 100 metrów.

Michał Derus

Startujący w kategorii T-47 tarnowianin, w bieg eliminacyjnym uzyskał czas 11.12 s, przegrywając tylko z Chińczykiem, Hao Wang. W biegu finałowym, nasz zawodnik pokonał reprezentanta Chin o jedną tysięczną sekundy (czasy odpowiednio 10.877 s i 10.878 s), zapewniając sobie srebrny medal. Najszybszy w finale okazał się natomiast rekordzista świata, Brazylijczyk Petrucio Dos Santos, osiągając rezultat 10.83 s.

Był to już siódmy medal zdobyty przez Michała Derusa w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata. Wcześniej wywalczył dwa złota i brąz w biegu na 100 metrów oraz dwa srebrne i brązowy „krążek” na dwukrotnie dłuższym dystansie. W dorobku ma też dwa srebrne medale igrzysk paraolimpijskich na dystansie 100 metrów.

Być może kolekcję tę powiększy w Paryżu. Srebrny medal zdobyty w Kobe dał bowiem podopiecznemu trenera Jarosława Wałaszka prawo startu w tegorocznych igrzyskach paraolimpijskich w stolicy Francji.