Michał Gruchalski zawodnikiem Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Michał Gruchalski zawodnikiem Unii

Nowym zawodnikiem drużyny żużlowców tarnowskiej Unii został wczoraj Michał Gruchalski. Niespełna dwudziestojednoletni wychowanek Włókniarza Częstochowa jest siódmym żużlowcem, który podpisał z „Jaskółkami” kontrakt na starty w przyszłym sezonie w Nice 1. Lidze Żużlowej.

Michał Gruchalski swoją przygodę ze speedwayem rozpoczął w 2011 roku od występów na mini torze. Trzy lata później wywalczył na nim tytuł mistrza Polski w klasie 80-125 centymetrów sześciennych. Licencję uprawniającą do startów w „dorosłym” żużlu zdobył 29 lipca 2015 roku na torze w Częstochowie. W PGE Ekstralidze zadebiutował w barwach zespołu z Częstochowy w 2017 roku, notując średnią 0.59 pkt. na bieg. Rok później wzrosła ona do 1.185 pkt./bieg. W zakończonym niedawno sezonie, w którym po raz ostatni startował jako junior, zanotował natomiast średnią biegopunktową 1.283, odnosząc 9 zwycięstw, 11-krotnie przywożąc do mety dwa punkty, 17-krotnie przyjeżdżając jako trzeci i 23 razy kończąc rywalizację bez zdobyczy punktowej. W tym roku zdobył również wraz z kolegami z Bocar Włókniarza Częstochowa srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, w finale w Grudziądzu zdobywając w czterech biegach 11 punktów (przegrał jedynie z Patrykiem Rolnickim).

Jak już wspomnieliśmy, Michał Gruchalski jest siódmym zawodnikiem, który związał się na przyszły sezon z tarnowską Unią. Wcześniej warunki kontraktów ustalili: Peter Ljung, Daniel Kaczmarek, Ernest Koza, Artur Mroczka oraz dwaj juniorzy – Mateusz Cierniak i Dawid Rempała.