Michał Kołomański najszybszy w Tarnowskim Biegu Leliwitów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Michał Kołomański najszybszy w Tarnowskim Biegu Leliwitów

Ponad 100 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie organizowanego przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, XXXII Tarnowskiego Biegu Leliwitów. Jego zwycięzcą został Michał Kołomański z Wilkowa (Czarnecki Run Team), który dziesięciokilometrową trasę wiodącą ulicami tarnowskiej Starówki pokonał w czasie 36:29.83 min.

Start do XXXII Tarnowskiego Biegu Leliwitów

Niespełna pół minuty później linię mety minął drugi w końcowej klasyfikacji Sylwester Malec (Nowe Rybie - #Adam Czerwiński Team) – 36:57.17 min, a trzeci na „kresce” zameldował się Krzysztof Kita z Tuchowa (LKS Burzyn) – 37:58.28 min.

Wśród pań najszybsza okazała się natomiast Adrianna Pabian-Sroka z Krakowa (Krakowska Izba Adwokacka) – 44:44.13 min, wyprzedzając Sarę Drwal z Pleśnej (AZS AWF Kraków) – 47:41.24 min oraz Sylwię Wachtę z Tarnowa – 48:10.47 min.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: kobiety – 18-29 lat – Sara Drwal; 30-39 lat – Adrianna Pabian-Sroka; 40-49 lat – Justyna Gach-Michalska (Rzezawa) – 48:24.99 min; 50-59 lat Anna Kusion (Ekipa z Tarnowa – Tarnów) – 55:09.66 min; mężczyźni – 18-29 lat – Sylwester Malec; 30-39 lat – Michał Kołomański; 40-49 lat – Marek Łabuz (Grupa Azoty – Tarnów) – 39:57.97 min; 50-59 lat – Mariusz Podgórniak (Ekipa z Tarnowa – Tarnów) – 43:08.04 min; 60-69 lat – Antoni Tarza (Ekipa z Tarnowa – Zgłobice) – 46:48.03 min; 70 lat i starsi – Józef Dzikowski (BKB Czarna Perła – Tymowa) – 54:31.62 min.

W biegu na dystansie 2.5 kilometra zwyciężyli natomiast Michał Setlak z Gorlic – 8:54.83 min oraz Monika Sakłak z Janowic, która z czasem 9:48.02 min zajęła szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej. Bieg ukończyło 65 osób.