Michał Topór znów na podium AMP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Michał Topór znów na podium AMP

Kolejny, ósmy już medal Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim wywalczył Michał Topór z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Podczas zawodów rozegranych w Spytkowicach, tarnowianin zajął trzecie miejsce w wyścigu indywidualnym na czas.

Medaliści Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w jeździe na czas. Pierwszy z prawej Michał Topór

Student tarnowskiej PWSZ ukończył „czasówkę” z rezultatem 12.58 min, do zwycięzcy, Stanisława Nowaka z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie tracąc 43 sekundy (drugie miejsce zajął Karol Ostaszewski z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – 12.39 min). Drugi z tarnowian, Albert Hudyka z czasem 14.10 min uplasował się na trzynastej pozycji, natomiast Grzegorz Armatys zapewnił sobie dziewiętnastą lokatę – 15.00 min.

W wyścigu ze startu wspólnego, Michał Topór minął linię mety na czwartej pozycji – 1:33.15 godz., ustępując pola Karolowi Ostaszewskiemu – 1:30.25 godz., Karolowi Rożkowi z Akademii Górniczo-Hutniczej – 1:31.09 godz. oraz Stanisławowi Nowakowi – 1:31.58 godz. Albert Hudyka ze stratą jednego okrążenia był w tym wyścigu szesnasty, a Grzegorz Armatys osiągnął metę jako trzydziesty czwarty.

W klasyfikacji drużynowej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie sklasyfikowana została na czwartym miejscu. Wyprzedziły ją zespoły: Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.