Mimo porażki zagrają w ćwierćfinałach MP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Mimo porażki zagrają w ćwierćfinałach MP

W ostatnim w tym sezonie meczu małopolskiej ligi juniorek, prowadzona przez trenera Krzysztofa Wawrzonka drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się w hali przy ul. Gumniskiej z MOSiR Bochnia. Mecz ten zakończył się porażką naszego zespołu 71-88 (22-22, 12-23, 17-26, 20-17).

Po pierwszej, wyrównanej i zakończonej remisem, kwarcie, w drugiej zdecydowanie skuteczniejsze okazały się niepokonane we wcześniejszych meczach koszykarki z Bochni. Efekt tego był taki, że do przerwy zespół trenera Pawła Michalika prowadził 45-34.

Do bochnianek należała również trzecia odsłona wczorajszego pojedynku i po trzydziestu minutach zawodniczki MOSiR wygrywały już różnicą dwudziestu „oczek” (71-51). Ostatnia kwarta znów miała wyrównana przebieg. Tarnowianki nieznacznie zmniejszyły w niej straty, w końcowym rozrachunku przegrywając 71-88 (22-22, 12-23, 17-26, 20-17).

Tarnowianki zakończyły ligowe zmagania z dorobkiem czterech zwycięstw i czterech porażek. Dało im to trzecie miejsce w końcowej tabeli i prawo gry w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski.

MKS Pałac Młodzieży: Katarzyna Śmiertka 20, Gabriela Ramian 14, Gabriela Wajda 12, Barbara Śmiertka 8, Aleksandra Kopacz 7, Emilia Wawrzon 6, Emilia Bartoszek 2, Sylwia Słowik 2, Oliwia Iwaniec 0, Karolina Korcyl 0, Gabriela Kotlarz 0.