Minimalna przegrana młodziczek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Minimalna przegrana młodziczek Pałacu

W inauguracyjnym spotkaniu koszykarskiej ligi młodziczek, trenowana przez Jacka Falkowskiego drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów, przegrała dwoma punktami wyjazdowy pojedynek z MOSiR Bochnia.

Piłka do koszykówki

W 2 min po rzucie Emilii Wawrzon, tarnowianki prowadziły 5-2. Pięć minut później było 10-5 dla zespołu z Bochni, „trójka” Nadii Słowik doprowadziła jednak w 8 min do remisu 10-10. W końcówce pierwszej kwarty skuteczniejsze były gospodynie, kończąc tę odsłonę z przewagą sześciu punktów.

W 13 min było 21-11, a trzy minuty później MOSiR wygrywał 27-17. Potem gospodynie zdobyły siedem punktów z rzędu i w 19 min po rzutach wolnych Oliwii Hońcy prowadziły 34-17. W ostatniej minucie pierwszej połowy trzy punkty dla Pałacu rzuciła, kapitan zespołu, Emilia Wawrzon i do przerwy tarnowianki przegrywały 20-34.

Druga połowa rozpoczęła się od trzech punktów, zdobytych z linii rzutów wolnych przez Nadię Słowik. Po pięciu punktach Emilii Wawrzon, w 23 min drużyna trenera Jacka Falkowskiego przegrywała natomiast 28-34. Dwie minuty później tarnowianki zbliżyły się na dystans dwóch „oczek” (34-36). W 28 min przegrywały wprawdzie 37-45, ale po dwóch celnych rzutach Zofii Chrupek, po trzeciej kwarcie traciły do rywalek tylko cztery punkty (41-45).

W 36 min po dwóch trafieniach Emilii Wawrzon i rzucie Igi Chodorowskiej, tarnowianki doprowadziły do remisu 47-47. W końcówce spotkania zdobyły jednak tylko dwa punkty z rzutów wolnych. Gospodynie dwukrotnie trafiły natomiast za dwa punkty, wygrywając mecz 51-49 (16-10, 18-10, 11-21, 6-8).

MKS Pałac Młodzieży: Emilia Wawrzon 23, Nadia Słowik 9, Zofia Chrupek 8, Iga Chodorowska 4, Nikola Stelmach 2, Oliwia Wrona 2, Emilia Cichy 1, Amelia Drelicharz 0, Nikola Łazarz 0, Maja Reczek 0, Aleksandra Tyńska 0.