Minimalna przegrana z wiceliderem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Minimalna przegrana z wiceliderem

W meczu ostatniej kolejki mistrzowskiej grupy drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, drugi zespół Grupy Azoty SPR Tarnów zmierzył się w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23 z ASPR Zawadzkie. Spotkanie to zakończyło się porażką gospodarzy 31-32 (16-19).

Mecz drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty SPR II Tarnów - ASPR Zawadzkie

W 3 min po celnym rzucie Kacpra Bednarza tarnowianie prowadzili 2-1, ale cztery minuty później było 2-3. W 7 min do trzeciego tego dnia remisu doprowadził Szymon Wajda. Kolejny fragment meczu goście wygrali jednak 6-0 i w 12 min po akcji Piotra Damasa prowadzili 9-3. Po dwóch trafieniach Oskara Klamrzyńskiego i rzucie karnym Igora Mroza, straty Grupy Azoty SPR II zmalały do trzech trafień (6-9 w 14 min). Przez kolejnych kilka minut oba zespoły zdobywały bramki na przemian i w 21 min po rzucie Mateusza Damasa było 10-14. Dwie bramkowe akcje Konrada Wątroby oraz trafienie Patryka Kwarcińskiego, spowodowały jednak, że w 24 min, prowadzeni tego dnia przez trenera Szczepana Greczyńskiego, tarnowianie przegrywali tylko 13-14. W odpowiedzi trzykrotnie trafili jednak również szczypiorniści z Zawadzkiego (13-17 w 27 min) i pierwsza połowa zakończyła się trzybramkową wygraną gości.

W 33 min po dwóch trafieniach Mateusza Czai, prowadzenie „siódemki” wicelidera wzrosło do pięciu bramek (21-16). Pięć minut później po rzutach duetu Oskar Klamrzyński – Konrad Wątroba, na tablicy pojawił się rezultat 21-23. W 49 min drugą tego dnia bramkę z gry zdobył Igor Mróz i przewaga gości zmalała do jednego trafienia (25-24). Po okresie wyrównanej gry (27-28 w 54 min), zespół z Zawadzkiego odskoczył gospodarzom na dystans trzech „oczek” (27-30 w 56 min). Rzuty Konrada Wątroby i Mateusza Hoima znów zmniejszyły jednak straty ekipy z Tarnowa do jednej bramki (29-30 w 58 min). Mało tego, na minutę przed końcem meczu, po rzucie Igora Mroza na tablicy pojawił się wynik 31-31. Ostatnią bramkę zdobył jednak Mateusz Damas i z kompletu punktów cieszyć mogli się przyjezdni.

Do zakończenia rozgrywek, tarnowianom pozostał jeszcze zaległy pojedynek dwudziestej kolejki z SMS III ZPRP Kielce. Jego termin nie został jeszcze ustalony.

Grupa Azoty SPR II: Olaf Drajewicz, Jakub Hołda - Konrad Wątroba 7, Igor Mróz 6, Oskar Klamrzyński 5, Patryk Kwarciński 4, Jakub Kociuba 3, Mateusz Hoim 2, Szymon Wajda 2, Kacper Bednarz 1, Korneliusz Małek 1, Klaudiusz Kasprzyk, Jakub Pogonowski, Kacper Tuman.