Młoda tenisistka ponownie pierwsza - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młoda tenisistka ponownie pierwsza

Tarnowska zawodniczka nie zwalnia tempa. Po zwycięstwie w Bytomiu w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym U12 i zdobyciu mistrzostwa Małopolski skrzatów do lat 12 tym razem przyszedł czas na triumf w Halowym Turnieju Wojewódzkim skrzatek. Mowa o Emilii Nizio, dziewięcioletniej tenisistce, trenującej w ACT Sport Tarnów.

Na starcie zameldowały się zawodniczki z Łodzi, Krakowa, Warszawy, Bielska-Białej, Piotrkowa Trybunalskiego i Bytomia. W półfinale Emilia zmierzyła się z rówieśniczką z Łodzi - Marią Wojtaszczyk. Początkowo mecz nie przebiegał po myśli tarnowianki. W pierwszym secie uległa ona rywalce 2:6. Drugi set okazał się być znacznie lepszy. Zawodniczka ACT Sport Tarnów zwyciężyła w tie-breaku 7:4, doprowadzając do decydującego trzeciego seta, rozgrywanego w tej kategorii wiekowej jako super tie-break. Ostatecznie łodzianka musiała uznać wyższość tarnowianki. Rozgrywka zakończyła się wynikiem 10:6.

W finale Emilia kontrolowała już sytuację, pokonując starszą zawodniczkę Polę Kasprzak z KS Górnik Bytom w stosunku 6:0 i 6:3.

Dziewięciolatka wystąpiła również w grze deblowej w parze z Natalią Kłys. Dziewczęta wywalczyły drugą lokatę, w finale nieznacznie ulegając rywalkom 6:2, 3:6 8:10.

Ostatnie sukcesy Emilii dobrze wróżą przed mającymi się rozpocząć 10 lutego mistrzostwami Polski do lat 10 w Puszczykowie k. Poznania w Akademii Tenisowej Angelique Kerber.