Młode koszykarki Pałacu mistrzyniami Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młode koszykarki Pałacu mistrzyniami Małopolski

Najmłodsze koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów wywalczyły mistrzostwo strefy małopolsko-świętokrzyskiej w kategorii U-11. W finałowym meczu, rozegranym w sobotę w hali przy ul. Gumniskiej, podopieczne trenera Pawła Michalika pokonały Wisłę Kraków.

Najmłodsze koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W rozgrywkach grupowych, tarnowianki trzykrotnie pokonały UKS Żak Nowy Sącz oraz zanotowały dwa zwycięstwa i porażkę w konfrontacjach z MOSiR-em Bochnia. W sumie przegrały tylko cztery kwarty, jedną zremisowały, a dziewiętnaście zakończyły zwycięsko (w tej kategorii wiekowej przyznaje się punkty za każdą ośmiominutową „ćwiartkę” – trzy za zwycięstwo, dwa za remis i jeden za przegraną).

W sobotnim finale Pałac pokonał 11-5 (3-1, 3-1, 3-1, 2-2) Wisłę Kraków. Jak więc widać, kwestia wygranej w finałowym pojedynku rozstrzygnęła się już po trzech kwartach.

Na mistrzowski tytuł zapracowały: Amelia Bartkowska, Milena Dobosz, Natalia Górska, Anna Harnowska, Otylia Kołodziej, Kamila Kopeć, Julia Kot, Kamila Lechowicz, Wanda Lejko, Anna Łakoma, Maja Łyjak, Kornelia Prusak, Tola Przybyło, Emilia Słowik, Julia Słowik, Amelia Wcisło, Milena Winiarska, Oliwia Wyżykowska i Ewa Zaczkiewicz.