Młodzicy MUKS 1811 Unii Tarnów mistrzami Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzicy MUKS 1811 Unii Tarnów mistrzami Małopolski

Wygrywając dwa ostatnie mecze, prowadzona przez trenera Łukasza Stawarza, drużyna koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów zapewniła sobie tytuł mistrza Małopolski młodzików. Dzięki temu sukcesowi, tarnowianie uzyskali prawo organizacji ćwierćfinałowego turnieju Mistrzostw Polski (26-28 kwietnia).

W sobotę nasz zespół zmierzył się w Gorlicach z tamtejszym MKS-em. Tarnowianie od początku kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, z kwarty na kwartę powiększając swą przewagę. Po pierwszych dziesięciu minutach wynosiła ona tylko sześć punktów, do przerwy młodzi koszykarze MUKS 1811 Unii prowadzili już jednak 49-32. W drugiej połowie, tarnowianie mając w perspektywie czekający ich w niedzielę pojedynek z AZS UJK Kielce, nie forsowali już takiego tempa, zwyciężając w końcowym rozrachunku 88-66 (24-18, 25-14, 20-18, 19-16).

W niedzielę, ekipa trenera Łukasza Stawarza zagrała w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z AZS UJK Kielce. Wygrana w tym pojedynku gwarantowała gospodarzom zwycięstwo w lidze. Pierwsza kwarta zakończyła się ośmiopunktowym zwycięstwem zespołu z Tarnowa. W drugiej nieznacznie lepsi okazali się rywale, do przerwy nasza drużyna prowadziła jednak 44-37. Po zmianie stron tarnowianie odskoczyli na dwanaście „oczek” i w tym momencie oddali inicjatywę przyjezdnym. Efekt tego był taki, że po trzydziestu minutach wygrywali tylko 54-51. Początek ostatniej części meczu był w wykonaniu naszych zawodników bardzo nerwowy. Potem, dzięki trzem z rzędu punktowym akcjom powiększyli jednak przewagę do dziesięciu punktów, a w dalszych minutach nie pozwolili już kielczanom odrobić strat. Ostatecznie drużyna z Tarnowa wygrała 77-65 (26-18, 18-19, 10-14, 23-14). Tym samym tarnowianie zakończyli ligę z kompletem domowych wygranych, natomiast w całym sezonie doznali w czternastu meczach tylko dwóch porażek.

MUKS 1811 Unia: Mikołaj Banach 26 i 10, Igor Michalski 23 i 21, Jędrzej Łuszcz 14 i 5, Wojciech Gancarz 5 i 3, Przemysław Gołąb 4 i 10, Mateusz Baziak 4 i 8, Filip Robak 4 i 3, Eryk Styrkowiec 4 i 3, Maksymilian Sereda 2 i 2, Jakub Pierzchała 2 i 0, Bartosz Opioła 0 i 12, Jakub Kocan 0 i 0.

Stoją (od lewej): trener Łukasz Stawarz, Filip Robak, Przemysław Gołąb, Mikołaj Banach, Jędrzej Łuszcz, Maksymilian Sereda, Mateusz Baziak, Mikołaj Wróbel. W dolnym rzędzie (od lewej): Jakub Pierzchała, Wojciech Gancarz, Eryk Styrkowiec, Bartosz Opioła, Jakub Kocan, Igor Michalski.