Młodzicy Pałacu drugim zespołem w Polsce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzicy Pałacu drugim zespołem w Polsce

Prowadzona przez trenera Szczepana Greczyńskiego drużyna MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zajęła drugie miejsce w rozgrywkach Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czyli nieoficjalnych Mistrzostwach Polski młodzików. W finałowym pojedynku rozgrywanego w Kielcach turnieju Final Four, tarnowianie przegrali z Pogonią 1945 Zabrze.

Półfinałowym rywalem „siódemki” Pałacu była ekipa gospodarzy, Vive Kielce. W początkowych minutach oba zespoły zdobywały bramki na przemian, stąd też w 4 min notowano wynik 3-3. Kolejny fragment spotkania należał do kielczan, którzy w 6 min prowadzili 6-3. Riposta podopiecznych trenera Szczepana Greczyńskiego była jednak natychmiastowa i w 14 min po rzucie Jakuba Kociuby na tablicy pojawił się wynik 7-7. Między 16 a 18 min tarnowianie zdobyli natomiast trzy bramki z rzędu (dwa rzuty karne wykorzystane przez Konrada Wątrobę i trafienie Patryka Majchera), wychodząc na prowadzenie 11-9. W 23 min kielczanie doprowadzili do remisu 11-11, ale po akcji Patryka Majchera, pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową wygraną MKS PM MPEC.

W 31 min po trzeciej z rzędu bramce Jakuba Grzybowskiego było 14-14, ale siedem minut później dzięki dwóm akcjom Patryka Majchera (w całym meczu zdobył 12 bramek) Pałac prowadził już 19-15. W 44 min Vive zmniejszyło straty do trzech trafień (18-21), na dwie minuty przed końcem Dominik Starzyk powiększył jednak prowadzenie tarnowskiego zespołu do pięciu „oczek” (19-24). Ostatnie dwie bramki w tym pojedynku rzucili wprawdzie kielczanie, ale mecz zakończył się wygraną MKS PM MPEC 24-21 (12-11).

W finale młodzi tarnowscy szczypiorniści zmierzyli się z Pogonią 1945 Zabrze, z którą w turnieju ćwierćfinałowym przegrali 13-28. Finałowy pojedynek rozpoczął się bardzo dobrze dla „siódemki” trenera Szczepana Greczyńskiego. Pierwszą bramkę zdobył wprawdzie Paweł Krawczyk (reprezentant Pogoni 1945 uznany został najlepszym zawodnikiem turnieju, zapewnił sobie także tytuł „króla” strzelców), ale w 7 min po trafieniach Michała Muchy, Konrada Wątroby i Patryka Majchera, było 3-1 dla Pałacu. Jeszcze trzy minuty później po akcji Jakuba Kociuby, tarnowianie prowadzili 4-3. W 17 min po rzucie karnym Pawła Krawczyka było jednak 7-4 dla ekipy z Zabrza, a po pierwszej połowie Pałac przegrywał 6-8.

Druga część meczu rozpoczęła się od wymiany bramek (7-9 w 28 min), w kolejnych minutach zawodnicy Pałacu nie potrafili jednak znaleźć recepty na Ryszarda Korusa. Prawy rozgrywający Pogoni 1945 zdobył sześć kolejnych bramek dla swojej drużyny, która w 37 min prowadziła już 15-8. Pięć minut później zabrzanie wygrywali 18-9 i wiadomo było, że nie przegrają już tego meczu. Ostatecznie Pogoń 1945 wygrała 20-11 (8-6).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Mateusz Chłopek, Michał Zarzycki – Patryk Majcher 13, Dominik Starzyk 6, Konrad Wątroba 6, Jakub Kociuba 4, Michał Mucha 4, Kamil Mruk 1, Jakub Sikora 1, Kacper Zając 0, Kacper Bień, Kamil Gromadzki, Klaudiusz Kasprzyk, Korneliusz Małek 0, Igor Tarczoń, Szymon Wajda, Jakub Wzorek.

Dwóch tarnowian wybranych zostało do „siódemki” turnieju finałowego. Najlepszym lewoskrzydłowym uznano Konrada Wątrobę, tytuł najlepszego lewego rozgrywającego trafił natomiast do Patryka Majchera. Warto dodać, że podczas ceremonii dekoracji nagrody wręczał m.in. wielokrotny reprezentant Polski, Michał Jurecki.