Młodzicy Pałacu kontynuują serię zwycięstw - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzicy Pałacu kontynuują serię zwycięstw

Po kolejne – szesnaste już w sezonie - zwycięstwo sięgnęła pierwsza drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów występująca w finałowej grupie małopolskiej ligi młodzików w piłce ręcznej. W meczu rozegranym w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23, podopieczni trenera Tomasza Ciapały pokonali UKS Krakowiak 85 Kraków 38-24 (22-12).

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży Tarnów (piłka ręczna)

Pierwsze minuty niedzielnego spotkania przebiegały pod znakiem gry bramka za bramkę i w 5 min notowano wynik 3-4. Potem gospodarze rzucili jednak pięć bramek nie tracąc żadnej i po dwóch z rzędu trafieniach Igora Bielki wygrywali 8-4. W kolejnych minutach szczypiorniści Pałacu systematycznie powiększali dzielący oba zespoły dystans i w 15 min po akcji Macieja Pala prowadzili już 14-7. Na tym jednak nie koniec. Fragment spotkania między 20 a 22 minutą Pałac wygrał bowiem 4-0 i po rzucie Mateusza Śmieszka notowano wynik 21-10. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się dziesięciobramkową wygraną „siódemki” trenera Tomasza Ciapały.

W 29 min po trafieniach Jakuba Plebanka i Pawła Chłopka było już 24-12, a po kolejnych dwóch minutach Mateusz Śmieszek doprowadził do rezultatu 26-13. W kolejnych minutach na boisku również przeważali tarnowianie. W 34 min „siódemka” Pałacu wygrywała 29-14, pięć minut później po rzucie karnym Igora Bielki przewaga naszej drużyny wzrosła natomiast do szesnastu bramek (32-16). Najwyższą przewagę osiągnęli tarnowianie w 42 min, gdy po kolejnym trafieniu tego zawodnika na tablicy pojawił się rezultat 35-18. W końcowych minutach goście zmniejszyli nieco rozmiary przegranej i mecz zakończył się czternastobramkową wygraną Pałacu.

MKS Pałac Młodzieży I: Jakub Strzała, Jakub Zakrzewski, Jakub Bućko – Paweł Chłopek 8, Dawid Chudyka 8, Igor Bielko 7, Maciej Pal 4, Mateusz Śmieszek 3, Wiktor Pudło 2, Jakub Solarz 2, Jan Wiśniewski 2, Kacper Golec 1, Jakub Plebanek 1, Igor Kawa 0.