Młodzicy Pałacu w czołowej ósemce Pucharu ZPRP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzicy Pałacu w czołowej ósemce Pucharu ZPRP

Wspaniałym sukcesem młodych szczypiornistów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zakończył się start w rozegranym w Gorzowie Wielkopolskim turnieju 1/8 finału Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czyli nieoficjalnych Mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Podopieczni Szczepana Greczyńskiego zajęli w nim pierwsze miejsce i awansowali do czołowej ósemki w Polsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został tarnowianin, Michał Mucha.

Pierwszym rywalem tarnowian była „siódemka” MKS Wieluń. W 6 min po akcji Michała Muchy tarnowianie prowadzili 4-1. W kolejnych minutach pierwszej połowy obie drużyny zdobywały bramki na przemian, stąd też w 21 min po rzucie Patryka Majchera na tablicy pojawił się wynik 12-9 dla Pałacu. Dwie minuty później było jednak 12-12, a trafienie Jakuba Sikory spowodowało, że pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową wygraną MKS PM MPEC. W 34 min rywale doprowadzili do remisu 14-14. W odpowiedzi dwukrotnie trafił jednak Patryk Majcher i w 36 min Pałac prowadził 16-14. Cztery minuty później po kolejnych dwóch bramkach tego zawodnika było już 19-15, a na cztery minuty przed końcem Konrad Wątroba powiększył rozmiary prowadzenia Pałacu do pięciu bramek (21-16). Końcówka spotkania należała co prawda do rywali, ale mecz zakończył się wygraną MKS PM MPEC 21-19 (13-12).

W sobotni pojedynek z UKS Libusz zdecydowanie lepiej weszli przeciwnicy Pałacu. Wynik otworzył wprawdzie Kamil Mruk, ale w 8 min tarnowianie przegrywali 2-5. Między 14 a 17 minutą podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego rzucili jednak pięć bramek nie tracąc żadnej i po akcji Dominika Starzyka wyszli na prowadzenie 9-6. W odpowiedzi dwa gole zdobyli wprawdzie zawodnicy z Libusza, ale na przerwę oba zespoły zeszły przy trzybramkowym prowadzeniu MKS PM MPEC. Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla tarnowian, którzy wygrali początkowy fragment tej odsłony 4-0 i w 29 min po akcji Dominika Starzyka wygrywali 16-9. Jak się okazało był to decydujący moment tego pojedynku. Do końca na boisku trwała już bowiem wyrównana walka i tarnowianie zwyciężyli 26-19 (12-9).

Po dwóch dniach tarnowianie zapewnili już sobie awans do ćwierćfinału, niedzielne spotkanie z UKS Miś Gorzów Wielkopolski, zadecydować miało jedynie o tym, na którym miejscu zakończą rywalizację w gorzowskim turnieju. Początek meczu przebiegał pod znakiem wyrównanej gry i w 12 min gospodarze prowadzili 5-4. Pięć minut później po bramce Jakuba Sikory było już jednak 8-5 dla Pałacu, a w 21 min Konrad Wątroba doprowadził do wyniku 12-7 dla Pałacu. W końcówce pierwszej połowy szczypiorniści powiększyli jeszcze dzielący oba zespoły dystans, kończąc tę odsłonę z siedmiobramkową przewagą. Druga część meczu rozpoczęła się od trafienia „siódemki” z Gorzowa. Potem tarnowianie zdobyli jednak siedem kolejnych bramek i po akcji Jakuba Sikory wygrywali 23-10. Końcowy kwadrans nie zmienił losów rywalizacji i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pałacu 32-20 (16-9).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Mateusz Chłopek, Michał Zarzycki - Patryk Majcher 24, Michał Mucha 13, Konrad Wątroba 13, Jakub Sikora 9, Klaudiusz Kasprzyk 6, Jakub Kociuba 5, Dominik Starzyk 5, Korneliusz Małek 1, Kamil Mruk 1, Szymon Wajda 1, Jakub Wzorek 1, Kacper Bień, Kamil Gromadzki, Igor Tarczoń, Kacper Zając.

Ćwierćfinałowy turniej z udziałem MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów rozegrany zostanie w dniach 1-3 czerwca w Krakowie. Oprócz gospodarzy, zespołu Kusego Kraków, rywalami tarnowian będą w nim zespoły MKS MOS Wrocław i SPR Pogoń 1945 Zabrze.