Młodzicy Pałacu w czwórce najlepszych zespołów w Polsce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzicy Pałacu w czwórce najlepszych zespołów w Polsce

Sukcesem młodych piłkarzy ręcznych MKS Pałac Młodzieży Tarnów zakończył się start w rozegranym podczas weekendu w Kielcach ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski młodzików. Zespół trenowany przez Tomasza Ciapałę, zajął w nim pierwsze miejsce i z komplet punktów awansował do turnieju finałowego.

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży Tarnów (piłka ręczna)

W pierwszym meczu tarnowianie zmierzyli się z drugim zespołem Vive Kielce. Pierwsze dwie bramki zdobyli kielczanie, ale w 6 min po rzucie Jana Wiśniewskiego było już 6-4 dla Pałacu. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu 6-6, a w 15 min przegrywali tylko 11-12. Dalsze fragmenty pierwszej połowy należały jednak zdecydowanie do zespołu z Tarnowa, który do przerwy prowadził różnicą siedmiu bramek. Podopieczni trenera Tomasza Ciapały zdecydowanie lepiej rozpoczęli również drugą połowę. Efekt tego był taki, że w 39 min po dwóch z rzędu bramkowych akcjach Dawida Chudyki, nasz zespół wygrywał 34-17. W 45 min było jeszcze 37-21 dla MKS PM. W końcówce zawodnicy z Kielc zmniejszyli nieco rozmiary porażki i mecz zakończył się wynikiem 39-27 (22-15) dla „siódemki” z Tarnowa.

Drugim rywalem młodzików Pałacu, była dobrze im znana z rozgrywek ligi małopolskiej „siódemka” Kusego Kraków. Mecz od początku przebiegał pod dyktando tarnowian. W 4 min po trafieniu Igora Bielko prowadzili oni 3-1, a w 11 min Paweł Chłopek doprowadził do stanu 7-3 dla MKS PM. Czterobramkowa przewaga podopiecznych trenera Tomasza Ciapały utrzymywała się jeszcze w 21 min (13-9). Za sprawą trafień duetu Paweł Chłopek – Dawid Chudyka, końcówkę pierwszej połowy nasz zespół wygrał jednak 4-1, schodząc do szatni z siedmiobramkową przewagą. W 27 min wzrosła ona do dziewięciu „oczek” (19-10). Kolejne minuty przyniosły wyrównaną grę i w 47 min notowano rezultat 33-25 dla Pałacu. W ostatnich fragmentach spotkania tarnowianie dołożyli do swojego dorobku kolejne cztery trafienia, wygrywając ostatecznie 37-25 (17-10).

Po tych dwóch wygranych tarnowianie zameldowali się już w Final Four, podobnie jak pierwszy zespół Vive, z którym zmierzyli się na zakończenie turnieju. W 4 min po trafieniu Jakuba Wzorka nasz zespół prowadził już 4-1. Trzy minuty później gospodarze zmniejszyli straty do jednego „oczka” (4-5), ale w 9 min przegrywali 4-8. Kolejne minuty należały ponownie do kielczan. W 16 min doprowadzili oni do remisu 9-9, a trzy minuty później wyszli na prowadzenie 11-10. W ostatnich minutach przed przerwą górą była raz jedna raz druga drużyna, a pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem remisowym. Druga odsłona rozpoczęła się od dwóch bramek Vive I, ale w 31 min po trzecim po zmianie stron trafieniu Dawida Chudyki było 19-19. Fragment meczu między 37 a 41 minutą tarnowianie wygrali 4-0 (trzy z tych bramek rzucił Igor Bielko), wychodząc na prowadzenie 23-20. Nie oznaczało to jednak końca emocji, gdyż na trzy minuty przed końcem przewaga „siódemki” trenera Tomasza Ciapały zmalała do jednej zaledwie bramki (26-25). Bramkowe akcje Jana Wiśniewskiego (dwie), Jakuba Wzorka i Wiktora Pudło przypieczętowały jednak wygraną ekipy z Tarnowa, która zwyciężyła 30-25 (16-16).

MKS Pałac Młodzieży: Jakub Strzała, Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko - Dawid Chudyka 21, Igor Bielko 20, Paweł Chłopek 13, Jakub Solarz 13, Jakub Wzorek 12, Jan Wiśniewski 11, Kacper Golec 4, Jakub Kupiec 3, Jakub Plebanek 3, Tomasz Ziaja 3, Wiktor Pudło 2, Maciej Pal 1, Aleks Bouchahdane, Igor Kawa, Jakub Maślanka, Mateusz Śmieszek.