Młodzicy Pałacu w finale Pucharu ZPRP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzicy Pałacu w finale Pucharu ZPRP

Prowadzona przez trenerów Dawida Ciochonia i Macieja Gubernata drużyna młodzików MKS Pałac Młodzieży Tarnów pewnie awansowała do finału Pucharu ZPRP w Polsce. Podczas turnieju w Przemyślu tarnowianie zdecydowanie wygrali wszystkie trzy mecze, w każdym z nich zwyciężając różnicą przynajmniej 14 bramek. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Daniel Leżucha.

Młodzicy (piłka ręczna) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Na inaugurację Pałac zagrał z Vive I Kielce. W 3 min po rzucie Krzysztofa Martowicza było już 5-0. W kolejnych minutach utrzymywało się oscylujące w granicach 3-5 bramek prowadzenie MKS PM i jeszcze w 21 min notowano wynik 14-10. Fragment spotkania między 22 a 24 minutą tarnowianie wygrali jednak 4-0 (po dwie bramki Filipa Damiana i Szymona Kozioła), doprowadzając do stanu 18-10. Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Daniela Leżuchy (20-11). Na dwie bramkowe akcje rywali, tarnowianie odpowiedzieli natomiast trzema celnymi rzutami i w 29 min po akcji Filipa Ciępki prowadzili 23-13. W 37 min było 29-20, trzy minuty później Daniel Leżucha doprowadził do wyniku 32-20. Między 41 a 47 minutą Pałac zdobył pięć bramek nie tracąc żadnej i po rzucie karnym Szymona Śmieszka wygrywał 39-23. Ostatecznie „siódemka” z Tarnowa zwyciężyła 39-25 (19-11).

W drugim spotkaniu MKS Pałac Młodzieży zmierzył się z Olimpią Piekary Śląskie. Pierwszą bramkę zdobyli wprawdzie Ślązacy, ale w 6 min po akcji Daniela Leżuchy było 7-1 dla Pałacu. Trzy minuty później kolejny celny rzut tego zawodnika doprowadził do stanu 11-3. W 13 min Olimpia zmniejszyła straty do sześciu bramek (6-12), ale pierwsza połowa zakończyła się ośmiobramkową wygraną zespołu trenerów Dawida Ciochonia i Macieja Gubernata. W 37 min na tablicy widniał wynik 26-19, dwie minuty później po rzucie Jakuba Cygana i dwóch bramkach Krystiana Miki, przewaga Pałacu wzrosła natomiast do 10 „oczek” (29-19). Chwilę potem tarnowianie zdobyli cztery gole nie tracąc żadnego i po rzucie karnym Beniamina Tokarskiegp prowadzili 35-22. W końcówce nieznacznie powiększyli jeszcze dzielący oba zespoły dystans, wygrywając 37-23 (20-12).

Po tych dwóch wygranych, piłkarze ręczni Pałacu zapewnili już sobie awans do finału. Mimo tego w spotkaniu z AutoMoto-Fan SRS Przemyśl nie zastosowali wobec gospodarzy taryfy ulgowej. Jedyny remis notowano w 3 min, gdy po rzucie Adriana Frankowa było 1-1. Cztery minuty później po trzech z rzędu trafieniach Daniela Leżuchy, tarnowianie prowadzili 6-2, a w 14 min po serii skutecznych rzutów Adama Gurgula 11-3. Mało tego, między 16 a 21 minutą tarnowianie zdobyli osiem bramek nie tracąc żadnej i po akcji Szymona Kozioła wygrywali 20-5. Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych czterech goli Pałacu i po dwóch kolejnych rzutach Beniamina Tokarskiego na tablicy pojawił się wynik 28-8. Dalsze minuty również przebiegały pod dyktando naszej drużyny, która w 37 min po akcji Szymona Żychlińskiego prowadziła 36-12. Dziewięć minut później Grzegorz Rzepka doprowadził do rezultatu 42-16, a spotkanie zakończyło się wygraną Pałacu 45-19 (24-8).

MKS Pałac Młodzieży: Bartłomiej Kuczek, Florian Huza, Mikołaj Cygan – Daniel Leżucha 18, Filip Damian 15, Jakub Cygan 14, Szymon Kozioł 10, Grzegorz Rzepka 10, Adam Gurgul 9, Krzysztof Martowicz 9, Krystian Mika 8, Beniamin Tokarski 7, Gabriel Molecki 6, Filip Ciępka 5, Kacper Bartosik 4, Szymon Żychliński 4, Szymon Śmieszek 2.

Turniej finałowy z udziałem ośmiu drużyn - podzielonych na dwie grupy - rozegrany zostanie w dniach 30 maja – 2 czerwca. Oprócz MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrają w nim: MTS Lider Radom, SPR Purina Kąty Wrocławskie, Gwardia Opole, MKS Sambor Tczew, Vive II Kielce, Orlen Wisła I Płock oraz Port Service Wybrzeże Gdańsk.