Młodzicy zakończyli rozgrywki grupowe z kompletem punktów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzicy zakończyli rozgrywki grupowe z kompletem punktów

Na zakończenie rozgrywek grupowych w małopolskiej lidze młodzików, prowadzona przez trenera Macieja Gubernata drużyna piłkarzy ręcznych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów pokonała wczoraj w Bieczu 34-30 (17-13) UKS Wiertmet Libusza. Tym samym tarnowianie zakończyli tę fazę rozgrywek z kompletem ośmiu zwycięstw i czeka ich teraz rywalizacja w grupie mistrzowskiej.

W 4 min po akcji Jakuba Kociuby Pałac prowadził 4-1. Kolejne minuty należały jednak do gospodarzy, którzy w 12 min wyszli na prowadzenie 6-5. Minutę później po drugim z rzędu trafieniu Konstantego Galanta, UKS Wiertmet wygrywał jeszcze 7-6, ale w 18 min Korneliusz Małek wyprowadził tarnowską „siódemkę” na prowadzenie 12-8. W 23 min po trzech kolejnych bramkach Marcina Gorzkowicza na tablicy pojawił się rezultat 12-13, w odpowiedzi czterokrotnie trafili jednak podopieczni trenera Macieja Gubernata i na minutę przed końcem pierwszej połowy Pałac wygrywał 17-12.

W 29 min było 17-20, tarnowianie znów zdobyli jednak cztery bramki z rzędu i w 32 min po drugiej w tej części meczu bramkowej akcji Klaudiusza Kasprzyka wygrywali już 24-17. Pięć minut później Sebastian Kula powiększył rozmiary prowadzenia MKS PM MPEC do ośmiu trafień (19-27). W 44 min rywale zmniejszyli wprawdzie straty do trzech zaledwie bramek (26-29), ale w końcówce obie „siódemki” trafiały już na przemian i mecz zakończył się pewną wygraną Pałacu.

MKS PM MPEC: Michał Zarzycki – Kacper Bień 8, Korneliusz Małek 7, Klaudiusz Kasprzyk 6, Jakub Kociuba 5, Konrad Wątroba 5, Sebastian Kula 3, Szymon Dutka, Kamil Gromadzki, Dominik Jac, Michał Mucha, Radosław Musiał, Kacper Rybicki, Maciej Woliński.