Motor zwyciężył w drugiej rundzie DMPJ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Motor zwyciężył w drugiej rundzie DMPJ

Na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach rozegrane zostały wczoraj zaległe zawody drugiej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Ich zwycięzcą został Motor Lublin, a Unia Tarnów sklasyfikowana została na trzeciej pozycji.

Najlepszymi zawodnikami wczorajszego turnieju byli dwaj zawodnicy Motoru: świetnie znający tarnowski tor, Mateusz Cierniak oraz Wiktor Lampart. Obaj zdobyli komplet piętnastu punktów. Z dwucyfrowym dorobkiem punktowym zakończyli start w czwartkowej rundzie również: dwaj rzeszowianie – Patryk Rolnicki i Mateusz Majcher oraz reprezentanci gospodarzy – Dawid Rempała i Przemysław Konieczny. Cała ta czwórka startowała pojawiła się jednak na mościckim torze sześciokrotnie.

W turnieju nie został sklasyfikowany zespół Cellfast Wilków Krosno. Krośnianie nie dość, że przyjechali do Tarnowa w dwuosobowym tylko składzie, bez awizowanych wcześniej Jakuba Janika i Aleksa Rydlewskiego, to jeszcze w trakcie zawodów czerwoną kartką - za niesportowe zachowanie po trzecim biegu wobec Dawida Rempały - ukarany został Patryk Wojdyło.

Zawody obfitowały niestety w upadki, a większość biegów rozgrywana była w niepełnym składzie (w wyścigu siedemnastym wystartowali na przykład tylko Patryk Zieliński oraz Wiktor Firmuga). Wspomniane upadki wykluczyły m.in. z dalszych startów dwójkę tarnowian - Piotra Świercza i Mateusza Gzyla oraz zawodnika 7R Stolaro Stali Rzeszów, Konrada Mikłosia.

Wyniki

1. Motor Lublin – 42 pkt. – Mateusz Cierniak 15 (3,3,3,3,3), Wiktor Lampart 15 (3,3,3,3,3), Wiktor Firmuga 7 (1,w,1,2,3), Maksymilian Śledź 5 (w,0,1,2,2)

2. 7R Stolaro Stal Rzeszów – 34 pkt. – Patryk Rolnicki 13 (3,1,3,3,1,2), Mateusz Majcher 13 (3,2,2,3,2,1), Jakub Stojanowski 8 (2,2,1,w,3,d), Konrad Mikłoś 0 (w,-,-,-)

3. Unia Tarnów – 30 pkt. – Przemysław Konieczny 10 (1,2,2,2,2,1), Dawid Rempała 13 (2,3,2,3,1,2), Piotr Świercz 0(d,w,-,-,-), Mateusz Gzyl 0 (w,-,-,-,-), Patryk Zieliński 7 (1,1,t,3,2)

NK Cellfast Wilki Krosno – 6 pkt. – Kacper Przybylski 6 (2,1,u,w,w), brak zawodnika, Patryk Wojdyło 3 (1,2,w,w), brak zawodnika