Na inaugurację wygrana w Stalowej Woli - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Na inaugurację wygrana w Stalowej Woli

Od wygranej rozpoczęli występy w trzeciej lidze koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Ekipa grającego trenera Dominika Niemczury w wyjazdowym spotkaniu pokonała Stal Stalowa Wola.

Pierwsza kwarta należała zdecydowanie do zespołu z Tarnowa, który wypracował sobie w tym fragmencie spotkania czternastopunktową przewagę. Druga część meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana, tarnowianie powiększyli jednak nieznacznie rozmiary prowadzenia i na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 43-26 dla MUKS 1811 Unii.

Po trzydziestu minutach było już 58-40 dla naszej ekipy. W ostatniej kwarcie gospodarzom udało się nieznacznie zmniejszyć rozmiary i porażki i zespół MUKS 1811 Unii zwyciężył ostatecznie 74-61 (31-17, 12-9, 15-14, 16-21).

MUKS 1811 Unia: Dawid Szewczyk 19, Dominik Niemczura 15, Andrzej Schabowski 11, Daniel Stawarski 10, Paweł Zaczkiewicz 9, Mikołaj Stec 5, Piotr Badełek 3, Dawid Łazarz 2, Adrian Boduch 0, Michał Moskal 0, Tomasz Niskowski 0.

***

Do trzecioligowych rozgrywek prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki przystąpiło w tym sezonie jedenaście drużyn. Oprócz Stali Stalowa Wola przeciwnikami MUKS 1811 Unii będą: AZS Politechnika Rzeszowska, AGH Korona Kraków, Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków, Elektret Limanowa, MKS Gorlice, Skawa Wadowice, STK Wikar Nowy Sącz, Jura Basket Zabierzów oraz UKS Regis Wieliczka.