Na koniec dwa razy 5-1 - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Na koniec dwa razy 5-1

Efektownymi zwycięstwami zakończyły jesienną rundę rozgrywek oba tarnowskie zespoły występujące podczas minionego weekendu. Zarówno mecz piłkarek Tarnovii, jak i pojedynek graczy Metalu zakończyły się wygranymi naszych drużyn 5-1.

Pierwszoligowe piłkarki Tarnovii w domowym meczu rozgromiły lidera, ekipę ROW-u Rybnik, która we wcześniejszych meczach jedyne punkty straciła remisując w Rzeszowie 1-1 z tamtejszą Resovią. Zdecydowanie lepiej w sobotnie spotkanie weszły tarnowianki, już w 4 min obejmując prowadzenie po uderzeniu zza pola karnego Gabrieli Krawczyk. Na przerwę oba zespoły zeszły przy stanie 1-1, w 42 min dośrodkowanie z rzutu rożnego sfinalizowała bowiem strzałem głową Katarzyna Kubik. Po dwóch minutach gry po przerwie gospodynie odzyskały prowadzenie za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Julię Szostak. Kolejne dwie bramki dla Tarnovii zdobyła Agnieszka Derus, pokonując bramkarkę przyjezdnych w 66 i 80 min. Wynik na 5-1 (1-1) dla naszej drużyny ustaliła w 81 min Gabriela Krawczyk. Tarnovia zakończyła pierwszą rundę na trzeciej pozycji, tracąc do „jedenastki” z Rybnika trzy punkty. Taką samą stratę do lidera mają na półmetku ekipy Rekordu Bielsko-Biała oraz Hydrotrucku Radom.

Piłkarze Metalu na zakończenie rundy jesiennej zmierzyli się w Wojniczu z tamtejszą Olimpią. Już w 3 min wynik meczu otworzył Adrian Ślęzak. Potem dwukrotnie w krótkim odstępie czasu dał znać o sobie Tomasz Magdziarczyk, po jego strzałach z 12 i 19 min, Metal prowadził już 3-0. W 28 min bramkę dla miejscowych zdobył Kamil Tadel, ale jeszcze przed przerwą trzybramkową przewagę naszej „jedenastki” przywrócił w 41 min Filip Baran. Po zmianie stron padła już tylko jedna bramka, w 67 min na listę strzelców wpisał się Tomasz Barczak i Metal wygrał 5-1 (4-1). Tarnowianie zakończyli jesienną rundę bez porażki, zdobywając w piętnastu meczach 43 punkty. W zależności od wyniku zaległego spotkania GLKS-u Gromnik z Zorzą Zaczarnie, zimową przerwę w rozgrywkach spędzą z przewagą dziewięciu lub dziesięciu punktów nad drugim w tabeli zespołem (będzie to Dunajec Zakliczyn lub GLKS Gromnik).