Na początek porażka w Kaliszu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Na początek porażka w Kaliszu

Od porażki rozpoczęły starty w pierwszej lidze siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W wyjazdowym meczu ekipa trenera Michała Betlei przegrała 1-3 (25-16, 22-25, 18-25, 22-25) z MKS Kalisz. W najbliższą sobotę tarnowianki po raz pierwszy zagrają przed własną publicznością. W rozpoczynającym się o godz. 19 spotkaniu ich rywalem będzie Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR.

Pierwszy set od początku toczył się pod dyktando przyjezdnych. Tarnowianki prowadziły w nim 6-3 i 15-10, zwyciężając ostatecznie różnicą dziewięciu punktów. Tym samym siatkarki z Tarnowa wygrały pierwszy w historii klubu set w pierwszej lidze.

W drugiej partii, podopieczne trenera Michała Betlei prowadziły już 8-3. W tym momencie przytrafiło się im jednak klika prostych błędów (przekroczenie linii przez Paulinę Głaz i Magdalenę Szabo, atak w antenkę tej pierwszej) i na prowadzenie 13-10 wyszły miejscowe. W dalszych minutach na parkiecie trwała wyrównana walka. Tarnowianki na chwilę odzyskały nawet prowadzenie, końcówka tego seta należała jednak do siatkarek z Kalisza.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od nieznacznego prowadzenia tarnowianek. Gospodynie szybko uzyskały jednak kilkupunktową przewagę (w pewnym momencie prowadziły nawet 20-10), którą spokojnie dowiozły do końca seta.

W czwartym secie długo zanosiło się na to, że dojdzie do tie-breaka. Zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów prowadziły 21-18 i 22-20. W tym momencie w grze naszego zespołu nastąpił jednak przestój. Tarnowianki nie zdołały już powiększyć swojego dorobku, stąd też zarówno ta partia, jak i cały mecz zakończyły się wygraną zespołu z Kalisza.

MKS Kalisz – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3-1 (16-25, 25-22, 25-18, 25-22)

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabo, Adrianna Lewandowska, Magdalena Pytel, Paulina Głaz, Sabina Podlasek, Aleksandra Stachowicz, Paulina Filipowicz (libero) oraz Zuzanna Pieczka, Maja Bodzęta, Karolina Świderska, Izabela Matyszczak, Aleksandra Kaczyńska (libero).