Na początek wysoka przegrana - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Na początek wysoka przegrana

Koszykarze tarnowskiego MUKS 1811 Unii rozpoczęli drugoligowy sezon 2019/20 tak samo jak poprzedni, czyli od domowej porażki z MCKiS Jaworzno. O ile jednak w ubiegłych rozgrywkach tarnowianie przegrali różnicą tylko siedmiu punktów, o tyle tym razem przegrana była znacznie dotkliwsza, 51-78 (13-13, 12-20, 19-23, 7-22).

Początkowe minuty nie wskazywały na przegraną zespołu grającego trenera Michała Skowrona. Mecz rozpoczął się wprawdzie od punktów Sebastiana Dusiło, w 3 min po „trójce” Błażeja Karlika i rzucie, grającego ostatnie dwa sezony w ekipie z Jaworzna, Sebastiana Dąbka było jednak 5-2. Chwilę później za trzy punkty trafił Sebastian Dąbek i MUKS 1811 Unia prowadził 8-3. W 6 min Dominik Krakowiak wykorzystując jeden rzut wolny doprowadził do remisu 8-8. W końcówce pierwszej kwarty tarnowianie jeszcze dwukrotnie obejmowali prowadzenie (10-8 po rzucie Jacka Sulowskiego i 13-10 po „trójce” Błażeja Karlika), ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się remisowo. Obie drużyny zagrały w niej bardzo nieskutecznie. Drużyna z Tarnowa trafiła 5 z 15 rzutów z gry, ekipa z Jaworzna rzucała raz mniej, trafiając również pięciokrotnie.

Druga część meczu rozpoczęła się od „odjazdu” gości, którzy w 14 min po wsadzie Sebastiana Dusiło prowadzili 24-15 (dla gospodarzy jedyne w tym fragmencie meczu zdobył Jacek Sulowski, doprowadzając do rezultatu 15-16). W dalszych minutach tej „ćwiartki” oba zespoły zdobywały już punkty praktycznie na przemian, stąd też do przerwy ekipa z Jaworzna wygrywała 33-25.

W 23 min po akcji 2+1 Daniela Stawarskiego na tablicy pojawił się wynik 27-35. Akcja ta godna jest odnotowania, gdyż był to pierwszy w tym meczu rzut wolny wykonywany przez zawodnika MUKS 1811 Unii Tarnów. Niespełna minutę później za trzy punkty trafił Sebastian Dąbek i straty tarnowian zmalały do sześciu „oczek” (31-37). Przyjezdni szybko uzyskali jednak bezpieczną przewagę, na początku 25 min po akcji Michała Brzozowskiego oraz „trójce” Pawła Bogdanowicza prowadzili już 42-31. Punktową serię koszykarzy z Jaworzna przerwał na chwilę Sebastian Dąbek, kolejny fragment meczu jaworznianie wygrali jednak 9-0 i na niespełna trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty, po trzypunktowym rzucie Mateusza Nowackiego wygrywali 51-33. W końcówce tej odsłony dzięki ośmiu punktom Jacka Sulowskiego (w tym dwa trafienia za trzy punkty) oraz „trójce” Sebastiana Dąbka, gospodarze zmniejszyli nieco straty i po trzydziestu minutach przegrywali 44-56.

Na początku 34 min, dzięki trzypunktowym rzutom trzymających wynik Jacka Sulowskiego i Sebastiana Dąbka – łącznie zdobyli 37 punktów – MUKS 1811 Unia przegrywał jeszcze tylko 50-62. Do końca spotkania tarnowianie nie trafili już jednak z gry, a jedyny dla nich punkt zdobył Daniel Stawarski, po którego rzucie wolnym w 38 min było 51-74. Goście powiększyli natomiast w tym czasie swój dorobek o 16 „oczek”, zwyciężając ostatecznie różnicą 27 punktów.

Tarnowianie zagrali w tym meczu bardzo nieskutecznie, trafiając tylko 10 z 28 rzutów za dwa punkty i wykorzystując 9 z 34 prób zza linii 6.75 m (goście odpowiednio 24/39 i 8/27). Przegrali także zdecydowanie walkę na obu tablicach, notując zaledwie 24 zbiórki (6 w ataku i 18 w obronie) przy 57 koszykarzy z Jaworzna (20 w ataku, 37 w obronie).

MUKS 1811 Unia: Sebastian Dąbek 22, Jacek Sulowski 15, Błażej Karlik 6, Daniel Stawarski 6, Michał Skowron 2, Kamil Kucharski 0, Michał Moskal 0, Dominik Niemczura 0, Mateusz Pochroń 0, Piotr Słapiński 0.