Najmłodsze koszykarki rozpoczęły sezon od porażki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Najmłodsze koszykarki rozpoczęły sezon od porażki

Cztery zwycięstwa i cztery porażki, tak przedstawia się bilans ostatnich występów tarnowskich zespołów występujących w rozgrywkach Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki.

W lidze juniorów trzecie z rzędu zwycięstwo odniosła prowadzona przez trenera Michała Skowrona drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów. Tym razem, grający we własnej hali tarnowianie pokonali Wisłę Kraków. Po pierwszej kwarcie, zakończonej dziesięciopunktowym zwycięstwem gospodarzy, wydawało się, że mecz przebiegał będzie pod dyktando zespołu z Tarnowa. W drugiej kwarcie na boisku Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach przeważali jednak goście i do przerwy nasz zespół wygrywał tylko 38-35. Po zmianie stron, w obu kwartach znów skuteczniejsi byli jednak tarnowianie i mecz zakończył się ich wygraną 87-67 (24-14, 14-21, 25-17, 24-15).

MUKS 1811 Unia: Mikołaj Ciesielski 32, Michał Moskal 16, Adrian Boduch 12, Andrzej Schabowski 12, Kacper Maniawski 8, Jakub Więckowski 4, Igor Tomasiewicz 2, Mikołaj Banach 1, Dominik Machala 0, Mateusz Pochroń 0, Michał Walnik 0.

Komplet punktów zdobyła także, trenowana przez Łukasza Stawarza drużyna MUKS 1811 Tarnów, występująca w lidze kadetów „A”. Tarnowianie, po bardzo zaciętym meczu, zakończonym dogrywką, pokonali na wyjeździe AZS UJK Kielce. Pierwsza połowa zapowiadała wygraną naszej drużyny, która na przerwę zeszła przy korzystnym dla siebie rezultacie 39-27. Po trzeciej „ćwiartce” przewaga MUKS 1811 Unii zmalała jednak do ośmiu punktów (59-51), a w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 69-69. W dogrywce skuteczniejsi okazali się koszykarze z Tarnowa, zwyciężając 77-74 (16-11, 23-16, 20-24, 10-18, 8-5).

MUKS 1811 Unia: Adrian Szumlański 14, Mikołaj Wróbel 12, Sebastian Dynda 11, Sebastian Szabaciuk 11, Mikołaj Banach 8, Igor Michalski 8, Mikołaj Liszka 7, Jędrzej Łuszcz 4, Jakub Więckowski 2, Arkadiusz Cholewa 0, Wojciech Gancarz 0, Szymon Skrzypek 0.

Po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo sięgnęły występujące w lidze kadetek „B”, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W zaległym spotkaniu pierwszej kolejki, drużyna trenowana przez Jacka Falkowskiego, pokonała w hali przy ul. Gumniskiej ekipę Uczniowskiego Parafialnego Ludowego Klubu Sportowego Strzelec. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej tarnowianki zdobyły ponad dwa razy więcej punktów od rywalek i do przerwy prowadziły 35-23. Podobny przebieg miała druga połowa i koszykarki Pałacu wygrały 78-49 (19-16, 16-7, 21-16, 22-10).

MKS PM: Sylwia Słowik 14, Gabriela Wajda 14, Karolina Korcyl 13, Ada Klaper 8, Maja Buś 7, Aleksandra Kopacz 6, Emilia Wawrzon 6, Wiktoria Zabawa 4, Julia Zięba 4, Emilia Więcek 2, Inga Hebda 0.

Gorzej powiodło się, prowadzonemu przez trenera Dominika Niemczurę zespołowi kadetów „B” MUKS 1811 Unii Tarnów, który zmierzył się w hali Miejskiego Domu Sportu z UKS Regis Wieliczka. W dwóch pierwszych kwartach na boisku przeważała ekipa z Wieliczki, która do przerwy prowadziła 44-25. W trzeciej odsłonie gospodarzom udało się odrobić nieco strat (48-61), w końcowych dziesięciu minutach znów dominowali jednak rywale i mecz zakończył się porażką naszej drużyny 60-90 (15-22, 10-22, 23-17, 12-29).

MUKS 1811 Unia: Igor Michalski 30, Mikołaj Wróbel 15, Mikołaj Banach 6, Szymon Kubaka 5, Wojciech Gancarz 2, Filip Kawa 2, Nikodem Badełek 0, Aleksander Krukar 0, Adam Nowakowski 0, Daniel Sikora 0, Adam Wódka 0.

W lidze młodziczek, z drugą w tym sezonie porażką pogodzić musiała się ekipa MKS Pałac Młodzieży Tarnów, której szkoleniowcem jest Mariusz Siedlik. Mimo gry w swojej hali tarnowianki uległy Wiśle CanPack Kraków. W bardzo niekorzystnej sytuacji nasz zespół znalazł się już po pierwszej kwarcie, w której zdobył tylko dwa punkty. W drugiej części meczu gra była nieco bardziej wyrównana, trzecia „ćwiartka” znów należała jednak zdecydowanie do zespołu z Krakowa, który po jej zakończeniu wygrywał 56-13. Minimalnie wygrane przez Pałac końcowe dziesięć minut, zmniejszyło tylko rozmiary przegranej drużyny z Tarnowa. Mecz zakończył się porażką MKS PM 27-69 (2-18, 8-15, 3-23, 14-13).

MKS PM: Wiktoria Zabawa 9, Maya Florek 6, Julia Zięba 4, Natalia Turek 3, Emilia Wawrzon 3, Maja Buś 2, Iga Chodorowska 0, Zofia Chrupek 0, Aleksandra Podobińska 0, Roksana Rojek 0, Zuzanna Worwa 0, Laura Ziaja 0.

Znacznie więcej powodów do radości mieli występujący w lidze młodzików koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Podopieczni trenera Dominika Niemczury, pokonując UKS Kadet Oświęcim wygrali trzeci z rzędu mecz na wyjeździe i są jedną z trzech niepokonanych w lidze drużyn. W pierwszej części spotkania tarnowianie wypracowali sobie sześciopunktową przewagę, która do przerwy wzrosła do szesnastu „oczek” (15-31). Po wyrównanej trzeciej kwarcie, w ostatniej odsłonie nasz zespół nie dał gospodarzom żadnych szans, zwyciężając ostatecznie 77-35 (16-10, 15-5, 18-14, 28-6).

MUKS 1811 Unia: Wojciech Gancarz 26, Mikołaj Ochwat 10, Aleksander Krukar 8, Daniel Sikora 8, Hubert Bartkowski 6, Nikodem Badełek 4, Szymon Kubaka 4, Krzysztof Rachwał 4, Adam Wódka 3, Kacper Maziarz 2, Szymon Skowron 2, Adam Nowakowski 0.

Od wysokiej porażki rozpoczęli występy w lidze chłopców, najmłodsi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów, których szkoleniowcem jest Jarosław Mosio. W spotkaniu rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu, tarnowianie ulegli STS Wikar Nowy Sącz. Mecz od początku ułożył się dobrze dla przyjezdnych. Sądeczanie zdecydowanie wygrali wszystkie cztery kwarty, zwyciężając w końcowym rozrachunku 117-39 (31-8, 32-13, 27-10, 27-8).

MUKS 1811 Unia: Szymon Hajdo 16, Stanisław Boduch 5, Patryk Bartkowski 4, Oskar Brzeziński 4, Piotr Dura 4, Jan Boduch 2, Wojciech Foltak 2, Szymon Witek 2, Mikołaj Gorczowski 0, Tomasz Kras 0, Michał Mazur 0, Oliwier Olesik 0.

Punktów w inauguracyjnym spotkaniu nie udało się także zdobyć koszykarkom MKS Pałac Młodzieży Tarnów, występującym w lidze dziewcząt. Podopieczne trenerki Debory Sajdak w wyjazdowym meczu uległy Wiśle CanPack Kraków. O wysokiej porażce młodych tarnowianek przesądziły głównie dwie środkowe kwarty. Po dziesięciu minutach Pałac przegrywał bowiem różnicą pięciu tylko punktów, podczas gdy po trzech kwartach przewaga gospodyń wzrosła do blisko trzydziestu „oczek” (42-15). Ostatecznie mecz zakończył się porażką naszej drużyny 29-58 (4-9, 6-14, 5-19, 14-16).

MKS PM: Emilia Wawrzon 17, Nikola Łazarz 3, Lena Kardaś 2, Magdalena Motyka 2, Nadia Słowik 2, Zuzanna Tadel 2, Gabriela Golec 1, Zofia Chrupek 0, Iga Chodorowska 0, Weronika Mazurowska 0, Wiktoria Pasek 0, Maria Sobecka 0.