Natalia Kałucka druga w Chamonix - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Natalia Kałucka druga w Chamonix

Tarnowianka, Natalia Kałucka, zajęła drugie miejsce w rozgrywanych we francuskim Chamonix zawodach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Tym samym zawodniczka Akademii Tarnowskiej została samodzielną liderką pucharowej klasyfikacji (do tej pory lokatę tę dzieliła ze swoją siostrą, Aleksandrą).

Medalistki Pucharu Świata w konkurencji na czas we wspinaczce sportowej. Pierwsza z lewej Natalia Kałucka

Starty w Chamonix, tarnowianka rozpoczęła od udanych kwalifikacji, które ze względu na fatalną pogodę przeniesione zostały z piątku na sobotę. W pierwszym biegu Natalia Kałucka osiągnęła czas 6.82 s, w drugim poprawiła swój rezultat o blisko dwie dziesiąte sekundy i z wynikiem 6.64 s wygrała eliminacje.

Pucharowe zmagania, jedyna startująca w tych zawodach, reprezentantka naszego kraju, rozpoczęła od pewnej wygranej z Amerykanką Isis Rothfork. W ćwierćfinale po zaciętym pojedynku okazała się o dwie dziesiąte sekundy szybsza (czasy 6.81 i 7.01 s) od Włoszki Giulii Randi, w półfinale wyeliminowała natomiast Koreankę Jimin Jeong.

Zwycięska seria Natalii Kałuckiej zakończyła się dopiero w finale, w którym jej rywalką była Chinka Shaoqin Zhang. Już na początku ściany tarnowianka nie trafiła w stopień i musiała zadowolić się drugą lokatą.