Nie sprostali rezerwom mistrza Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Nie sprostali rezerwom mistrza Polski

Trzeciej z rzędu porażki doznała, występująca w drugiej lidze mężczyzn druga drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów. W meczu rozegranym w sobotę w Arenie Jaskółka Tarnów, tarnowianie przegrali 29-34 (13-17) z Vive II Kielce.

Mecz piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty SPR II Tarnów - Vive II Kielce

W 7 min po dwóch z rzędu celnych rzutach Krystiana Wojciechowskiego, kielczanie prowadzili 4-2. Trafienie Igora Mroza oraz dwie bramkowe akcje Jakuba Sikory spowodowały jednak, że dwie minuty później było już 5-4 dla „siódemki” trenera Marcina Janasa. Kolejne minuty znów należały do gości i w 14 min po trzybramkowej serii Macieja Siołka rezerwy mistrzów Polski wygrywały 10-7. Bramki Szymona Wajdy i Kacpra Bednarza, pozwoliły gospodarzom na zmniejszenie strat do jednego trafienia (9-10 w 18 min), ale w 19 min na tablicy pojawił się wynik 9-12. W 26 min Grupa Azoty SPR II ponownie przegrywała różnicą jednej tylko bramki (13-14), ostatecznie na przerwę oba zespoły zeszły jednak przy czterobramkowej przewadze kielczan.

Po dwóch minutach gry po przerwie było już 13-19. Fragment skutecznej gry tarnowian pozwolił im na zbliżenie się do przeciwnika na dystans trzech trafień (17-20 w 35 min). W kolejnych minutach na celny rzut gospodarzy, kielczanie odpowiadali jednak dwoma trafieniami i w 44 min na tablicy pojawił się wynik 20-27. Trafienie Jakuba Sikory, rzut karny Michała Muchy oraz dwie bramki Szymona Wajdy, spowodowały, że w 50 min Grupa Azoty SPR II przegrywała tylko 24-27. Pięć minut później było 28-31. Końcowe minuty znów przebiegały jednak pod dyktando szczypiornistów Vive II, którzy wygrali ostatecznie różnicą pięciu bramek.

Grupa Azoty SPR II: Mateusz Chłopek, Jakub Hołda – Jakub Sikora 7, Szymon Wajda 7, Kacper Bednarz 5, Michał Mucha 5, Igor Mróz 3, Dominik Starzyk 1, Kacper Tuman 1, Jakub Pogonowski, Kacper Zając.