Niespodziewana porażka w Zabierzowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Niespodziewana porażka w Zabierzowie

Pierwszej w tym sezonie porażki doznali występujący w trzeciej lidze koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym meczu dość niespodziewanie musieli uznać wyższość SKF Jura Basket Zabierzów.

Mecz III ligi koszykówki mężczyzn: MUKS 1811 Unia Tarnów - UKS Regis Wieliczka

Nasz zespół przystąpił do niedzielnego pojedynku zbyt mało chyba skoncentrowany, licząc na łatwe przedłużenie serii kolejnych zwycięstw. Wydarzenia na boisku szybko zweryfikowały te oczekiwania. W pierwszej kwarcie zdecydowanie przeważała bowiem, prowadzona przez byłego zawodnika MUKS 1811 Unii, Michała Szewczyka, drużyna gospodarzy, kończąc tę odsłonę z przewagą dziewiętnastu punktów.

Zupełnie inny przebieg miała druga kwarta, w której na boisku zdecydowanie więcej do powiedzenia mieli tarnowianie. Ekipa grającego szkoleniowca Dominika Niemczury, odrobiła w niej większość strat i do przerwy przegrywała tylko 37-45.

Trzecia „ćwiartka” przebiegała pod znakiem wyrównanej gry. Nieznacznie skuteczniejsi okazali się w niej koszykarze z Zabierzowa i po trzydziestu minutach gospodarze prowadzili 68-58.

Dziesięciopunktowe prowadzenie SKF Jura Basket utrzymywało się również w początkowych fragmentach czwartej kwarty. Zryw tarnowian pozwolił im na odrobienie w ciągu czterech minut strat i doprowadzenie w 38 min do remisu. W samej końcówce, przy stanie 79-79, tarnowianie popełnili błąd w obronie, po którym gospodarze zdobyli kolejne punkty. Na cztery sekundy przed końcem meczu o czas poprosił trener Dominik Niemczura. Po tej krótkiej przerwie, Dawid Szewczyk zagrał do będącego na czystej pozycji Andrzeja Schabowskiego. Jego rzut za trzy punkty okazał się niestety niecelny i spotkanie zakończyło się porażką MUKS 1811 Unii 79-81 (11-30, 26-15, 21-23, 21-13).

MUKS 1811 Unia: Dawid Szewczyk 24, Dominik Niemczura 16, Daniel Stawarski 15, Jacek Sulowski 13, Andrzej Schabowski 6, Paweł Zaczkiewicz 4, Mikołaj Stec 1, Piotr Badełek 0, Adrian Boduch 0, Dawid Łazarz 0, Tomasz Niskowski 0, Mateusz Pochroń 0.