Niespodziewana wygrana piłkarek Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Niespodziewana wygrana piłkarek Tarnovii

Trzy wygrane, remis i trzy porażki – tak przedstawia się bilans sobotnio-niedzielnych spotkań naszych drużyn, grających w seniorskich ligach piłki nożnej. Swoje mecze wygrały kobiecy zespół Tarnovii oraz obie męskie drużyny Unii Tarnów.

Mecz ekstraligi piłki nożnej kobiet: Tarnovia - Medyk POLOmarket Konin

Bardzo przyjemną niespodziankę sprawiły swoim kibicom, występujące w ekstralidze, piłkarki Tarnovii. W czternastej kolejce, tarnowianki pokonały na boisku w Woli Rzędzińskiej 2-1 (1-0) czterokrotne mistrzynie Polski, Medyka POLOmarket Konin. Wynik meczu otworzyła w 15 min Gabriela Gębica, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Gabrieli Krawczyk. Prowadzenie tarnowianek podwyższyła w 66 min strzałem pod poprzeczkę Katarzyna Białoszewska, a drugą tego dnia asystę zaliczyła Gabriela Krawczyk. Jedyna bramka dla przyjezdnych padła w 75 min po rzucie rożnym i strzale główką Karliny Miksone. Czwarta w sezonie wygrana pozwoliła drużynie z ul. Bandrowskiego na powrót na dziesiąte miejsce w tabeli.

Tarnovia: Anna Bałuszyńska – Karolina Piwowarczyk, Gabriela Gębica, Gabriela Kusion, Aniela Drwal, Zofia Porada, Paulina Wałaszek (80 Aleksandra Skrzyniarz), Katarzyna Trytek, Gabriela Krawczyk (87 Aleksandra Pleban), Kornelia Dudziak (90 Gabriela Michałek), Katarzyna Białoszewska.

***

W trzeciej lidze mężczyzn, tarnowska Unia pokonała na wyjeździe 1-0 (0-0) wyżej notowaną Chełmiankę. Jedyna bramka padła w 67 min. Po akcji Dawida Sojdy piłka trafiła wówczas do Radosława Jacaka, który minął obrońcę i skierował piłkę między słupki. Wygrana ta dała tarnowianom na awans na ósme miejsce w tabeli grupy czwartej.

W dziewiętnastej kolejce wschodniej grupy czwartej ligi tarnowskim zespołom nie udało się powiększyć dorobku bramkowego. Grająca na swoim boisku Tarnovia bezbramkowo zremisowała z Watrą Białka Tatrzańska, natomiast Metal Tarnów w wyjazdowym meczu uległ 0-5 (0-4) Lubaniowi Maniowy. W spotkaniu tym bramki dla gospodarzy zdobyli: Adrian Ligienza (12 min), Jakub Kasperczyk (23 min), Arkadiusz Zawiślan (27 min), Damian Mrówka (36 min) oraz Mateusz Wróbel (90 min). Tarnovia zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce, a Metal jest dwunasty.

Od zwycięstwa rozpoczęła natomiast rewanżową rundę, grająca w klasie okręgowej, druga drużyna Unii Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym spotkaniu pokonali 3-0 (1-0) Rzepiennik Strzyżewski. Wynik meczu już w 5 min otworzył Jakub Bryl. W końcowym kwadransie dwukrotnie (78 i 87 min) na listę strzelców wpisał się natomiast Dawid Zyguła. „Jaskółki” plasują się w tabeli na dziewiątej pozycji.

Od dwóch wyjazdowych porażek zainaugurowały rundę wiosenną nasze zespoły występujące w klasie „A”. Błękitni 1947 Tarnów, mimo że do przerwy prowadzili 2-0, ostatecznie przegrali 2-3 z LKS Koszyce Wielkie. Wynik spotkania otworzył w 7 min Krzysztof Jachim, a bramkę ustalającą wynik pierwszej połowy zdobył w 40 min Mateusz Lądwik. Kontaktowego gola gospodarze strzelili w 63 min za sprawą Patryka Trzaskowskiego. Potem dwukrotnie (77 i 85 min) na listę strzelców wpisał się natomiast Piotr Kras. Tarnowianie zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli.

Iskra Tarnów bez punktów wróciła natomiast z Koszyc Małych, przegrywając z tamtejszą Victorią 2-4 (1-1). Po bramce zdobytej w 25 min przez Piotra Partykę, trzy minuty później do wyrównania doprowadził Aleksander Jarosz. W 64 min gospodarze objęli prowadzenie po strzale Marcina Jarosza. Po kolejnych trzech minutach i strzale Arkadiusza Wajdy, Victoria prowadziła 3-1, a czwartą bramkę dla miejscowych zdobył w 77 min Marcin Jarosz. Wynik meczu ustalił w 81 min Maksymilian Truchan. Po tej porażce Iskra klasyfikowana jest na dwunastej pozycji.