Niespodziewane rozstrzygnięcia w Tarnowskiej Lidze Koszykówki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Niespodziewane rozstrzygnięcia w Tarnowskiej Lidze Koszykówki

Rozpoczęła się rewanżowa runda spotkań o mistrzostwo trzeciej edycji Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3. Wszystkie trzy przedświąteczne pojedynki zakończyły się niespodziewanymi rozstrzygnięciami, triumfowały w nich bowiem zespoły niżej klasyfikowane w tabeli.

W jedynym sobotnim meczu, w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach zaprezentowały się ekipy Hetman Killer’s i Ecofishing. Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie, do przerwy o jeden punkt lepsi okazali się koszykarze lidera. W drugiej połowie, po dwóch przewinieniach technicznych, boisko opuścić musiał najskuteczniejszy strzelec „Kilerów”, Tomasz Gębarowski. Bezwględnie wykorzystali to rywale, którzy za sprawą dobrze dysponowanego duetu Mateusz Kozdroń – Piotr Badełek, sięgnęli po drugie w sezonie zwycięstwo.

Przed rozpoczęciem pierwszego niedzielnego pojedynku wszystko wskazywało na wygraną drugiej w tabeli ekipy Sharks. Niedawny lider zmierzył się bowiem z zamykającym stawkę zespołem Wild Ballers, który w dodatku przystąpił do tego pojedynku w trzyosobowym zaledwie składzie. Outsider od początku wypracował sobie jednak kilkupunktową przewagę – głównie za sprawą sześciu „trójek” Andrzeja Schabowskiego - a do przerwy wygrywał różnicą ponad trzydziestu punktów. W drugiej połowie gra była znacznie bardziej wyrównana, ale pierwsza w tej edycji wygrana Wild Ballers ani przez moment nie podlegała dyskusji.

Wyniki

Ecofishing - Hetman Killer’s 94-80 (41-42)

Ecofishing: Mateusz Kozdroń 43 (3x3), Piotr Badełek 34 (2x3), Krzysztof Witiak 12, Andrzej Sterkowicz 5

Hetman Killer’s: Tomasz Gębarowski 33 (4x3), Błażej Niepsuj 30 (2x3), Tomasz Niskowski 14, Jarosław Nowak 3

MVP meczu: Mateusz Kozdroń (Ecofishing)

Wild Ballers - Sharks 87-58 (52-21)

Wild Ballers: Andrzej Schabowski 40 (7x3), Oskar Janowiec 29 (3x3), Maciej Lewandowski 18

Sharks: Jakub Maciejewski 30 (4x3), Wojciech Kuraś 12, Bogusław Świtek 10, Paweł Kłósek 4, Przemysław Warzecha 2

MVP meczu: Andrzej Schabowski (Wild Ballers)

Zdrowy Projekt: Paweł Pabian 39, Marcin Put 21, Jacek Put 18 (3x3), Adrian Kochanek 14 (2x3)

MVP meczu: Paweł Pabian (Zdrowy Projekt)