Niespodziewane rozstrzygnięcie w derbach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Niespodziewane rozstrzygnięcie w derbach

Wygrane w spotkaniach domowych i porażki w meczach wyjazdowych. Tak najkrócej podsumować można weekendowe występy tarnowskich zespołów, występujących w seniorskich ligach piłki nożnej.

Piłka do piłki nożnej

Występująca w męskiej trzeciej lidze Unia Tarnów, w trzynastej kolejce podejmowała w Tarnowie wicelidera, Siarkę Tarnobrzeg. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości, już w 2 min Szymon Frankowski skapitulował bowiem po strzale głową Marcina Kumorka. Sytuacja na boisku zmieniła się w 28 min, kiedy drugą żółtą kartkę zobaczył Wojciech Bieniarz. Chwilę później, po wrzutce z rzutu wolnego strzałem z bliska wyrównał Piotr Łazarz. Ten sam zawodnik, w 45 min wykorzystał rzut karny, ustalając wynik do przerwy. Po zmianie stron padła tylko jedna bramka. W 47 min zdobył ją Szymon Mida i „Jaskółki” wygrały 3-1 (2-1). Wygrana ta dała Unii awans na dziesiąte miejsce w tabeli.

O trzy punkty w domowym meczu wzbogaciła się również trzecioligowa drużyna kobiet TS Iskra Tarnów. W rozegranym na boisku w Woli Rzędzińskiej meczu dziewiątej kolejki, tarnowianki pokonały 3-2 (2-1) Pogorzankę Pogorzyce i zajmują drugie miejsce w tabeli. Lepiej w to spotkanie weszły przyjezdne, które w 13 min objęły prowadzenie po strzale Aleksandry Lasoń. Siedem minut później do remisu doprowadziła jednak Milena Michałek, a w 35 min drugą bramkę dla naszego zespołu zdobyła Estera Dudek. W 53 min po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się Milena Michałek, a wynik ustaliła w 82 min Dżesika Cieślar. Po tym zwycięstwie tarnowianki plasują się w tabeli na drugiej pozycji.

Do sporej niespodzianki doszło w dwunastej kolejce wschodniej grupy małopolskiej piątej ligi. Przedostatnia w tabeli Unia II Tarnów pokonała 3-1 (2-0) wicelidera, Tarnovię. Pierwszoplanową postacią tego spotkania był Kacper Rojkowicz, który w pierwszej połowie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców (37 i 44 min). W 88 min kontaktowego gola dla gości zdobył Piotr Witek, ale dwie minuty później wygraną rezerw trzecioligowca przypieczętował Mateusz Zbylut. Wynik tego meczu pozwolił Unii II na awans na trzynaste miejsce, Tarnovię zepchnął natomiast na czwartą lokatę.

Trzeci nasz zespół występujący w piątej lidze, Metal Tarnów w wyjazdowym pojedynku nie sprostał Podhalaninowi Biecz, przegrywając z liderem 0-2 (0-0). Bramki dla gospodarzy zdobyli, wprowadzony na boisku po przerwie, Konrad Fryś (52 min z rzutu karnego) oraz Nicolas Gimenez (54 min). Tarnowianie kończyli ten mecz w dziewiątkę, gdyż czerwonymi kartkami ukarani zostali Paweł Jękosz (20 min) i Kamil Kieroński (55 min). Na trzy kolejki przed końcem rundy jesiennej, Metal klasyfikowany jest na dziesiątej pozycji.

Z porażką pogodzić musieli się także występujący w klasie „A” piłkarze Iskry Tarnów. Beniaminek w wyjazdowym spotkaniu uległ 0-3 (0-2) Dunajcowi Mikołajowice. Bramki dla zwycięskiej ekipy zdobyli: Arkadiusz Rapacz (23 min), Sławomir Sumara (45 min) oraz Krystian Gajdur (90 min). Porażka ta zepchnęła „jedenastkę” z Krzyża na dwunaste miejsce.