Nieudane zakończenie sezonu siatkarek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Nieudane zakończenie sezonu siatkarek

W meczu kończącym zasadniczą rundę rozgrywek Tauron Ligi, siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów zagrały na wyjeździe z #Volley Wrocław. Zdobycie w tym spotkaniu przynajmniej jednego punktu gwarantowało im zajęcie dziesiątego miejsca i prawo gry o dziewiątą lokatę w końcowej klasyfikacji. Tarnowianki przegrały jednak 0-3 (14-25, 14-25, 16-25), kończąc debiutancki sezon na jedenastej pozycji.

Siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów

W pierwszym secie długo na boisku trwała wyrównana walka. Po ataku najskuteczniejszej w tarnowskim zespole Wiktorii Szumery, podopieczne trenera Marcina Wojtowicza prowadziły 8-7, a po zepsutej zagrywce Dominiki Witowskiej było 9-9. Kolejne minuty należały jednak zdecydowanie do wrocławianek. Akcja wybranej najlepszą zawodniczką meczu Julii Szczurowskiej, dała im prowadzenie 13-9. Przy stanie 15-11 wrocławianki zdobyły natomiast sześć punktów z rzędu, po zablokowanym przez Dominikę Witowską ataku Katarzyny Marcyniuk, doprowadzając do wyniku 21-11. Rywalizację w tej odsłonie zakończyła Julia Stancelewska.

Początek drugiej partii toczył się pod dyktando miejscowych, które po kolejnym zablokowanym ataku Katarzyny Marcyniuk wygrywały 5-2. Potem gra wyrównała się, a zepsuta zagrywka Regiane Bidias spowodowała, że na tablicy pojawił się rezultat 11-9. Po udanym ataku Anny Bączyńskiej, w polu zagrywki stanęła Joanna Pacak. Przy jej serwisach gospodynie zdobyły cztery punkty i po akcji Julii Szczurowskiej wygrywały 16-9. Chwilę później było 19-13, atak Regiane Bidias powiększył jednak przewagę rywalek do dziesięciu „oczek” (23-13). Ostatni w drugim secie punkt, zdobyły wrocławianki po zepsutej próbie Mariny Mazenko.

Trzeci set rozpoczął się od zablokowanego przez Gabrielę Ponikowską ataku Julii Szczurowskiej, szybko zrobiło się jednak 4-1. Tarnowianki doprowadziły do stanu 6-4, ale dzielący oba zespoły dystans wzrósł do pięciu „oczek” (9-4). Potem historia powtórzyła się. Punktowy blok Wiktorii Szumery pozwolił siatkarkom Roleski Grupy Azoty na zmniejszenie strat do trzech punktów (9-6), po trzypunktowej serii rywalek było jednak 12-6. Ta kilkupunktowa przewaga gospodyń utrzymywała się przez kilka kolejnych akcji. Przy stanie 16-9 ekipa z Wrocławia zdobyła natomiast cztery punkty z rzędu i po nieudanym ataku Wiktorii Szumery wygrywała 20-9. Kilka minut później było 23-12. Trzy błędy wrocławianek i punkt zdobyty atakiem – drugi dopiero w tym meczu – Gabrieli Ponikowskiej pozwoliły naszym siatkarkom na doprowadzenie do rezultatu 23-16. Zablokowany przez Joannę Pacak atak Wiktorii Kowalskiej przypieczętował jednak wygraną #Volley Wrocław.

Roleski Grupa Azoty ANS: Katarzyna Marcyniuk (4 pkt.), Aleksandra Szczepańska, Wiktoria Szumera (13), Gabriela Ponikowska (4), Marina Mazenko (5), Adrianna Rybak (1), Aleksandra Żurawska (libero), Anna Pawłowska (libero) – Marta Łyczakowska, Magdalena Ociepa (1), Wiktoria Kowalska.