Nieznaczna porażka z wicemistrzem Ukrainy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Nieznaczna porażka z wicemistrzem Ukrainy

Kolejny mecz sparingowy rozegrali piłkarze ręczni beniaminka PGNiG Superligi, SPR PWSZ Tarnów. W spotkaniu rozegranym wczoraj w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, nasza „siódemka” przegrała 27-28 (14-14) z wicemistrzem Ukrainy, ZTR Zaporoże.

Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem skutecznej gry tarnowian w ataku i dobrej postawy „siódemki” SPR PWSZ w defensywie. Skuteczne kontry rywali spowodowały jednak, że po trzydziestu minutach notowano rezultat remisowy.

Początek drugiej połowy należał do zespołu z Zaporoża, który wypracował sobie kilkubramkową przewagę. Podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego nie tylko odrobili jednak te straty, ale wyszli nawet na prowadzenie. W końcowych minutach znów skuteczniejsi okazali się jednak szczypiorniści z Ukrainy i spotkanie zakończyła się ich jednobramkową wygraną.

Bramki dla SPR PWSZ zdobyli: Paulo Grozdek 5, Łukasz Nowak 4, Emilian Jewuła 3, Jakub Kowalik 3, Damian Misiewicz 3, Bartosz Niemiec 3, Mateusz Wojdan 2, Łukasz Kużdeba 1, Kamil Pedryc 1, Stanislav Petrychko 1, Albert Sanek 1.

Drugie spotkanie „siódemek” SPR PWSZ Tarnów i ZPR Zaporoże rozegrane zostanie w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dzisiaj. Początek o godz. 16.30.