Nieznaczna porażka żużlowców w Rybniku - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Nieznaczna porażka żużlowców w Rybniku

Drugiej w tym sezonie porażki doznali żużlowcy Unii Tarnów. W rozegranym wczoraj w Rybniku meczu Nice 1.Ligi Żużlowej tarnowianie przegrali z miejscowym ROW-em 35-43. Ze względu na opady deszczu i trudne warunki torowe spotkanie zostało przerwane po trzynastu wyścigach.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszej drużyny. W inauguracyjnym biegu triumfował bowiem „debiutujący” w barwach Unii, wypożyczony z OK Kolejarza Opole, Ernest Koza, wyprzedzając Troya Batchelora, Wiktora Kułakowa i Daniela Bewleya. W drugim wyścigu doszło do bardzo groźnie wyglądającego upadku Mateusza Cierniaka, który zahaczył o motor Roberta Chmiela i pojechał prosto w bandę. W powtórce, osamotniony Przemysław Konieczny nie sprostał Robertowi Chmielowi i Przemysławowi Gierze. Trzecia gonitwa przyniosła pierwszy w tym meczu remis. Od startu do mety prowadził w niej Artur Czaja, a za jego plecami linię mety minęli: Linus Sundstroem, Mateusz Szczepaniak oraz Daniel Kaczmarek. Po pierwszej serii biegów notowano remis 12-12. W czwartym biegu Peter Ljung pokonał bowiem Kacpra Worynę, a Przemysław Konieczny wykorzystał błąd na trzecim okrążeniu Przemysława Giery, dowożąc do mety jeden punkt.

W wyścigu piątym, na pierwszym wirażu upadł Mateusz Szczepaniak, bieg został jednak powtórzony w czteroosobowym składzie. Pierwszy był w nim Wiktor Kułakow, za którego plecami linię mety minęła para: Mateusz Szczepaniak – Linus Sundstroem (Ernest Koza po odzyskaniu trzeciego miejsca zanotował defekt). Podziałem punktów zakończył się również wyścig szósty, w którym po walce na pierwszym okrążeniu Daniel Kaczmarek pokonał Kacpra Worynę. Trzecie miejsce zajął Robert Chmiel, w rywalizacji w ogóle nie liczył się natomiast Artur Czaja. W kolejnej gonitwie lepiej spod taśmy wyszli Peter Ljung i Mateusz Cierniak. Na drugim wirażu młodzieżowca Unii wyprzedzili wprawdzie zarówno Troy Batchelor, jak i Daniel Bewley, ten ostatni stracił jednak trzecią lokatę na rzecz tarnowianina. Po siedmiu wyścigach Unia prowadziła więc 22-20.

Dwupunktową przewagę zachowali nasi żużlowcy po dwóch kolejnych wyścigach. W biegu ósmym najszybciej spod taśmy ruszył wprawdzie Ernest Koza, na dystansie wyprzedził go jednak Kacper Woryna. Trzeci w tym wyścigu był Wiktor Kułakow, a Przemysław Giera zaliczył defekt. W następnym wyścigu najlepszy okazał się Artur Czaja, wyprzedzając Troya Batchelora, jadącego jako rezerwa (za Daniela Bewleya) Roberta Chmiela oraz Daniela Kaczmarka. Bieg dziesiąty rozegrany został w trzyosobowej stawce, za dotknięcie taśmy wykluczony został bowiem Przemysław Konieczny. Osamotniony Peter Ljung nie sprostał duetowi gospodarzy: Linus Sundstroem – Mateusz Szczepaniak i po trzech seriach startów ROW prowadził 31-29.

Po drugiej tego dnia kosmetyce toru, dwie kolejne gonitwy przyniosły wygrane gospodarzy. W biegu jedenastym tarnowianie mogli sięgnąć po podwójne zwycięstwo, ostatecznie bieg zakończył się jednak sukcesem Kacpra Woryny (z ostatniej pozycji przeszedł na pierwszą), a kolejne miejsca zajęli: Artur Czaja, Daniel Bewley i Artur Koza. W kolejnym starcie Robert Chmiel i Mateusz Szczepaniak pokonali parę Wiktor Kułakow – Mateusz Cierniak i przewaga rybniczan wzrosła do ośmiu punktów (40-32). W ostatniej, jak się później okazało, gonitwie, w miejsce Daniela Kaczmarka na torze pojawił się jako rezerwa taktyczna Artur Czaja. Były zawodnik ROW-u zwyciężył w tym wyścigu, wyprzedzając Linusa Sundstroema oraz Troya Batchelora. Drugi z tarnowian, Peter Ljung po starcie o mało nie uderzył w motor swojego klubowego kolegi i po chwili zrezygnował z dalszej jazdy.

ROW Rybnik – Unia Tarnów 43-35

ROW: Troy Batchelor 7 (2,2,2,1), Daniel Bewley 1 (0,0,-,1), Mateusz Szczepaniak 7+3 (1*,2,2*,2*), Linus Sundstroem 8 (2,1,3,2), Kacper Woryna 10 (2,2,3,3), Robert Chmiel 8+2 (3,1*,1*,3), Przemysław Giera 2+1 (2*,0,d).

Unia: Wiktor Kułakow 6 (1,3,1,1), Ernest Koza 5 (3,d,2,0), Artur Czaja 11 (3,0,3,2,3), Daniel Kaczmarek 3 (0,3,0,-), Peter Ljung 7 (3,3,1,d), Mateusz Cierniak 1 (w,1,0), Przemysław Konieczny 2 (1,1,t).